Plastuś był bajką, dla której porzucało się zabawę na podwórkowym trzepaku i biegło się do domu na nowy odcinek! Bohatera ulepionego z plasteliny z charakterystycznymi uszami szybko pokochały wszystkie dzieci. Ulepiony przez Tosię, uczennicę pierwszej klasy spędzał całe dnie w piórniku, razem ze swoimi przyjaciółmi: Ołówkiem, Gumką Myszką, Stalówkami, Piórem, Scyzorykiem, Linijką i Kredkami.

Plastusiowy pamiętnik swoją premierę miał w 1981 roku. Autorką książki o tym samym tytule była uwielbiana przez wszystkie dzieci Maria Kownacka. Ukochanemu Plastusiowi głosu w bajce użyczyła sama Irena Kwiatkowska! Bajka miała też niepowtarzalny charakter muzyczny – w nagraniach brał udział Zespół instrumentalny pod kierownictwem Ryszarda Sielickiego. Kto oglądał?

Pamiętacie Plastusia? 

Kto z nas chociaż raz w życiu oglądał kultowego Plastusia? Chyba wszyscy. Osobliwy wygląd naszego bohatera od razu zapadał w pamięć. Dzieciaki uwielbiały przyglądać się jego poczynaniom na ekranie. Plastuś to ludzik z plasteliny, niewielkich rozmiarów. Nasz bohater powstał w bardzo nietypowy sposób, bowiem ulepiła go Tosia. Mała dziewczynka, która jest uczennicą pierwszej klasy szkoły podstawowej. 

Tak oto w ten sposób powstał niezwykły bohater uwielbiany przez miliony dzieciaków w Polsce. Plastuś na codzień mieszka w piórniku Tosi, zaraz obok Ołówka, Gumki Myszki i wielu, wielu innych.

Dzieciaki uwielbiały wesołego ludzika z plasteliny 

Wesoły ludzik z plasteliny skradł serca najmłodszych. Jego wygląd, choć nietypowy, zyskał rzeszę fanów. Plastuś jest oczywiście postacią fikcyjną, jednak dzieciaki mogły się naprawdę wiele od niego nauczyć. Oglądaliście w przeszłości bajkę z serii o Plastusiu? A może kilkadziesiąt lat temu waszą ulubioną produkcją było coś zupełnie innego? 

Podzielcie się swoimi wspomnieniami w komentarzach i pamiętajcie, że nigdy nie jesteśmy za starzy na animowane seriale i bajki. Wiek to tylko liczba. 

plastuś
kadr z bajki Plastusiowy Pamiętnik
Poprzedni artykułNagle podniesiono alarm. Dramatyczna sytuacja w Polsce, zaczęło się
Następny artykułMasz jeden z 7 objawów? Jeżeli tak, mogłeś mieć koronawirusa, eksperci nie mają wątpliwości
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.