Pogoda na majówkę nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Jeżeli planowaliście wyjazdy, by odpocząć kilka dni na świeżym powietrzu, to proponujemy zabrać ze sobą parasole lub płaszcze przeciwdeszczowe. Pogoda w najpopularniejszych regionach turystycznych będzie bardzo deszczowa, jedynie Warszawa zachęca słońcem. 

Majówka to czas, kiedy wielu z nas pragnie wyjechać i odpocząć kilka dni od zgiełku miasta i codziennych obowiązków. Cudownie, kiedy pogoda dopisuje i większość czasu możemy spędzić na świeżym powietrzu. Jaka pogoda czeka nas w tym roku?

Pogoda na majówkę – Białystok

W Białymstoku trzeba spodziewać się opadów deszczu. W sobotę 28.04 nie dość, że będzie padał deszcz, to temperatura będzie wynosiła tylko 10 stopni Celsjusza. W niedzielę pogoda się nieco poprawi, opady deszczu będą niewielkie, a temperatura powietrza powinna wzrosnąć do około 15 stopni Celsjusza.

Początek tygodnia rozpocznie się opadami deszczu, a poniedziałkowa i wtorkowa temperatura będzie się wahała w granicach 13-14 stopni Celsjusza.

Dzień bez opadów zapowiada się w środę – 2 maja, temperatura tego dnia ma wynosić 17 stopni Celsjusza. 3 maja, chociaż temperatura będzie taka sama, to niestety powrócą opady deszczu. Kolejne słoneczne dni przyjdą dopiero 4 maja i będą trwały aż do niedzieli. Temperatura w tych dniach nie przekroczy 16 stopni Celsjusza.

Pogoda na majówkę – Gdańsk

Polacy na majówkowy wypoczynek często wybierają nadmorskie miejscowości. Nie inaczej jest w tym roku, gdzie rezerwacje miejsc noclegowych rozpoczęły się już miesiąc temu. Niestety nad polskim morzem pogoda również nie dopisze.

Deszcze rozpoczną się już od końca kwietnia, a temperatura nie przekroczy 14 stopni Celsjusza. 1 maja pogoda się nieco poprawi, opady deszczu znacznie się zmniejszą, a temperatura wzrośnie nawet do 17 stopni Celsjusza. Rozpogodzenie nastąpi 2 i 3 maja, ale wczasowicze i tak nie mogą liczyć na słoneczną pogodę.

Pogoda na majówkę – Zakopane

Zakopane to jedno z najbardziej obleganych miejsc, do którego wybierają się turyści. Niestety również tam nie możemy spodziewać się ciepłej pogody. Jeżeli wybieracie się w polskie góry, dobrze, abyście zabrali ze sobą płaszcze przeciwdeszczowe lub chociaż parasole.

Od piątku 29.04 pojawią się bardzo intensywne opady deszczu, a temperatura będzie wskazywała zaledwie 4 stopnie Celsjusza. W sobotę opady delikatnie się zmniejszą, a temperatura pozostanie na tym samym poziomie.

Poprawa pogody nastąpi w niedzielę, wtedy temperatura powietrza zacznie wzrastać i 2 maja możemy się spodziewać już od 10 do 14 stopni Celsjusza, ale niestety opady deszczu nadal będą się pojawiać.

Pogoda na majówkę – Warszawa

Pogoda w Warszawie zapowiada się naprawdę rewelacyjnie. Jeżeli zamierzacie wypoczywać w stolicy, to jest ona świetnym wyborem. Od poniedziałku 30.04 do niedzieli 06.05 będzie świeciło słońce i nie wystąpi nawet zachmurzenie.

Temperatura powietrza nie spadnie przez cały tydzień poniżej 15 stopni Celsjusza. 1 i 2 maja śmiało możecie wybrać się na spacer i delektować piękną pogodą, temperatura będzie wynosiła 17 stopni Celsjusza. Czwartek – 3 maja, będzie nieco chłodniejszy, ponieważ temperatura spadnie do 15 stopni, ale nadal będzie słonecznie. W piątek nastąpi wzrost temperatury do 18 stopni Celsjusza i będzie się utrzymywać do końca tygodnia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niesamowita metamorfoza ŻONY SŁAWOMIRA! Wyglądała zupełnie inaczej
  2. Inflatable Island to raj dla wszystkich, którzy kochają JEDNOROŻCE ??
  3. Dramatyczny wpis Justyny Żyły! Pisze o „krwi i dzieciach”.

Źródło: wspolczesna.pl

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl