Prąd w dzisiejszych czasach jest zużywany w niezliczonych ilościach, a w najbliższych tygodniach może się to jeszcze powiększyć. Wszystko przez konieczność pracy i nauki zdalnej wielu ludzi. Może się to wiązać z większymi opłatami miesięcznymi za prąd oraz inne media. Uważacie, że powinni oni otrzymać specjalne dodatki?

Chociaż tryb pracy i nauki zdalnej wiąże się z zachowaniem bezpieczeństwa przed szalejącą pandemią koronawirusa, to niesie za sobą inne konsekwencje. Można do nich zaliczyć choćby wyższe opłaty za prąd. Uważacie, że ludzie, których wiąże konieczność z takim trybem nauki lub pracy powinni dostać dodatki za prąd?

Czy ludzie pracujący i uczący się zdalnie powinni dostać dofinansowania za prąd?

Odpowiedzi na to pytanie są podzielone. Ludzie, którzy od jakiegoś czasu są zmuszeni pracować lub uczyć się zdalnie z domu skazani są na nadmierne używanie sprzętów elektronicznych, a co za tym idzie, prądu. Warto zauważyć, że dotychczas nie pojawiły się żadne informacje mówiące o ewentualnych zapomogach finansowych dla ludzi, którzy zostali odesłani na taki tryb pracy lub nauki.

Zatem warto się zastanowić, czy byłoby to odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich? Ludzie mieliby spokojną głowę o ewentualne podwyżki rachunków, jednak pracodawcy byliby zobowiązani do głębszego sięgania do kieszeni. Co o tym sądzicie?

Ile wynoszą obecne ceny za prąd w Polsce?

Według statystyk podawanych przez portal globenergia.pl średnia cena prądu wynosi obecnie 0,617 zł/kWh dla wybranej taryfy G11, czyli najpopularniejszej taryfy energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Polsce. Jak łatwo się domyślić, częstsze zużycie prądu może wiązać się z naprawdę dużymi rachunkami, dlatego dofinansowania dla pracowników lub uczniów mogą okazać się dobrym wyjściem.

Konieczność pracy lub nauki zdalnej, jest bez wątpienia rozsądnym posunięciem w czasach pandemii koronawirusa, ale może nieść za sobą również negatywne skutki w postaci właśnie głębszego zasięgnięcia do kieszeni pod koniec miesiąca. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy wy musicie pracować lub uczyć się zdalnie? 

Źródło: globenergia.pl

Poprzedni artykułCezary Żak w szpitalu. Aktor apeluje do wszystkich Polek i Polaków, ma tylko jedną prośbę
Następny artykułPamiętacie „Anię z Zielonego Wzgórza”? Teraz ma 52 lata i nie przypomina dawnej siebie, zmieniła się nie do poznania
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl