W piątek w kinie Muranów miała miejsce uroczysta premiera filmu „McQueen” w reżyserii Iana Bonhote. Dokument o jednym z najbardziej intrygujących i genialnych projektantów ostatnich lat zachwycił widzów. 

„McQueen” to absolutny „must-see” dla wszystkich miłośników i miłośniczek mody. Portret artysty, który mierzył się ze swoimi demonami za pomocą sztuki i nie chodził na żadne kompromisy, chwyta za serce. Niestety jego historia zakończyła się tragicznie.

Premiera filmu „McQueen”

Alexander McQueen to wizjoner i artysta, dla którego celem tworzenia ubrań nie były pieniądze. Molestowany seksualnie chłopak z londyńskiego East Endu w modzie odnalazł możliwość ekspresji. Na zawsze zmienił jej oblicze. Film skupia się na tym, jaką osobą był McQueen i co stało za jego najwybitniejszymi kreacjami. Jakie myśli, emocje i idee przyświecały jego kontrowersyjnym projektom. Modelki w poszarpanych ubraniach, które paradowały po jego wybiegu, przypominały ofiary gwałtu. To jednak dopiero początek szeregu wizji jednego z najbardziej znanych kreatorów mody na całym świecie. Każda z jego kreacji ma swoją historię. Być może dlatego to właśnie jego projekty wybrała Lady Gaga do teledysku „Bad Romance”. Artystka, podobnie jak McQueen ceni w modzie możliwość wyrażenia siebie. Obraz stawia pytania o to, czym jest sztuka i kogo możemy nazywać artystą. To trzeba zobaczyć.

Na premierze pojawili się reżyser Ian Bonhote oraz scenarzysta Peter Ettedgui. Z tym pierwszym redakcja Lelum.pl miała okazję porozmawiać! Spytaliśmy go, czy prywatnie byłby w stanie polubić osobę, jaką był Alexander McQueen i co zainspirował go do nakręcenia o nim filmu. Zdradził również swoje plany zawodowe.

Na premierze pojawił się również popularny youtuber, twórca kanału 20m2 i mówca motywacyjny, Łukasz Jakóbiak. Zdradził nam, jakie wrażenie wywarł na nim film. Relację z premiery, wypowiedź Łukasza Jakóbiaka, jak i Bonhote już wkrótce będziecie mogli obejrzeć w naszym portalu.

Przepytaliśmy również widzów, o to, jak podobał im się obraz i o jakich osobach ze świata mody, najchętniej obejrzałyby dokumenty. Atmosfera towarzysząca premierze była pełna emocji i wzruszeń. To będzie jeden z głośniejszych dokumentów tego roku.

 

ZAPRASZAMY NA WIDEO Z WYWIADAMI

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dieta koktajlowa coraz bardziej popularna
  2. Suknia ślubna – biała czy kolorowa?
  3. 30 niesamowitych zamków, które musisz zobaczyć przed śmiercią