PRL i klasyki epoki. Pamiętacie meblościanki, dywany w perskie wzory, Franie i królującą niemal wszędzie boazerię? Choć o niektórych elementach wystroju wnętrz w czasach PRLu wolelibyśmy zapomnieć, czasem warto udać się w sentymentalną podróż. Jak wyglądał wasz dom z tamtych lat? Pewne rzeczy, zostały z nami do dziś.
 
Perskie dywany na ścianach, z którymi raz na jakiś czas szło się na trzepak, meblościanki i komody na wysoki połysk, w których stała reprezentatywna zastawa, wzorzyste firany, fikuśne abażury, pralka Frania i boazeria. Typowe mieszkanie w PRL. Choć pewne elementy wystroju tamtejszych wnętrz, dziś mogą wydawać nam się kiczowate, przeszły już do klasyki, a niektóre z nich stały się wręcz ikonami designu. Jak wyglądało wasze mieszkanie z tamtych lat? Jeżeli chcemy sobie odświeżyć pamięć, idealnym sposobem będzie wybranie się do warszawskiego Muzeum Życia w PRLu, gdzie czekają na nas nie tylko prawdziwe perełki z tego okresu, jak meble czy kultowe zabawki, ale również ciekawe panele dyskusyjne. Czasami warto spojrzeć wstecz.
 
PRL
Fot. Muzeum życia w PRL

Muzeum Życia w PRLu to wspaniałe miejsce na mapie Warszawy, które w mig przenosi nas do dawnych lat. Perskie dywany, meblościanki i pralka Frania. To dopiero były czasy. Muzeum mieści się przy ulicy Pięknej. 

Poprzedni artykułZnaki zodiaku, które najczęściej zdradzają. Lepiej od razu uciekać, nie nadają się do związków
Następny artykułJak rozpoznać psychopatę? 6 sygnałów, które mówią, żebyś uważał na tego człowieka
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.