Puma, z którą w piątek mężczyzna uciekł do lasu, może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Przeszukiwane są lasy w okolicy gminy Pilica i Ogrodzieniec na Śląsku. Policja wydała oświadczenie z ostrzeżeniem — sytuacja jest naprawdę poważna.

Puma, której miejsce przebywania stara się ustalić władza, jest pupilem mężczyzny, który miał dobrowolnie oddać zwierzę do poznańskiego ZOO. Przez emocjonalne przywiązania postanowił uciec z dzikim kotem- tym samym popełniając przestępstwo. 

Trwają poszukiwania mężczyzny, który uciekł do lasu z dzikim zwierzęciem

Jak informuje portal polsatnews.pl, w piątek 10 lipca Kamil S oddalił się ze swoją pumą — Nubią do lasu. Mężczyzna to weteran wojenny z misji w Afganistanie. Według prawa polskiego i prawomocnego wyroku sądu, zwierzę nie powinno pozostawać pod jego opieką.

– W dniu 1.07.2020 r. wpłynęło do KPP w Zawierciu oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posiadacza pumy, co pozwoliło na poszerzenie naszych działań o czynności operacyjne i wytypowanie konkretnych miejsc do realizacji postanowienia Sądu — wyjaśniła policja.

  1. Najgorszy znak zodiaku. Jeżeli możesz, unikaj go jak ognia, znajomość z nim pozostawi tylko łzy
  2. Jarosław Kaczyński oddawał głos, kiedy do lokalu wpadł mężczyzna. Doszło do incydentu
  3. Pilny apel ministerstwa zdrowia do nas wszystkich. Chodzi o dzisiejsze wybory prezydenckie

Puma musi znaleźć się w ZOO

Policja w Zawierciu w swoim oświadczeniu zaznacza, że poszukiwanie zwierzęcia trwa, jednak forma została znacznie zmodyfikowana. Wynika to między innymi z tego, że choć zwierzę było wychowane z człowiekiem to jako drapieżnik to w chwili zagrożenia może zachować się nieracjonalnie i niebezpiecznie.

Policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa oraz o kontakt każdego, kto może pomóc ustalić aktualne miejsce przebywania zwierzęcia i mężczyzny, który je bezprawnie przetrzymuje.
 
ZOBACZ ZDJĘCIE:
puma
fot. Facebook @PolicjaZawiercie

AKTUALIZACJA 12.07.2020, 14:38

Poszukiwania mężczyzny, który w piątek uciekł z dzikim zwierzęciem do lasu zostały zakończone. Puma trafiła do ZOO. Informacje o zakończeniu poszukiwań przekazał za pośrednictwem Facebooka Łukasz Litewka, radny Sosnowca, który zaangażował się w pomoc Kamilowi S., właścicielowi drapieżnika.

 

Poprzedni artykułAdam ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” nagrał wideo. Zarzucono mu, że źle potraktował Asię
Następny artykułUjawnino szczegóły tragicznej śmierci Janusza Dzięcioła. Wiadomo, co naprawdę stało się na przejeździe kolejowym
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.