Roman Zieliński, autor książek o środowisku pseudokibiców, publicysta i Wrocławianin zmarł w wieku 59 lat. We wtorek smutne informacje przekazał związany z ruchem narodowym, były ksiądz Jacek Międlar, który wraz z Romanem Zielińskim współorganizował wrocławskie marsze.

Roman Zieliński zmarł po skomplikowanej operacji. Śmierć 59-letniego mężczyzny dotknęła wiele osób. Na Twitterze, wrocławskiego publicystę organizator wrocławskich wydarzeń patriotycznych, narodowych i nacjonalistycznych, żegnał były ksiądz Jacek Międlar oraz Adam Gmurczyk. 

Nie żyje Roman Zieliński

We wtorek 12 sierpnia w serwisach społecznościowych pojawiła się przykra informacja. Związani z Romanem Zielińskim przekazali wiadomości o śmierci 59-letniego mężczyzny.

– Wielki patriota. Zagorzały kibic Śląska. Publicysta. Przyjaciel, na którego zawsze mogłem liczyć i nigdy mnie nie zdradził. Wspierał mnie w trudnych chwilach. Dla niego zasady były rzeczą świętą – napisał na Twitterze były ksiądz Jacek Międlar, prosząc wszystkich o modlitwę.

  1. Od dziś do 25 sierpnia wszystkich w Polsce obowiązuje zakaz. Wczoraj wieczorem Rada Ministrów podjęła decyzję
  2. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni

Kim był Roman Zieliński?

Roman Zieliński był wrocławskim publicystą i autorem książek takich jak Liga chuliganów czy Pamiętnik kibica: ludzie z piętnem Heysel, prowadził również własne czasopismo i portal Fan Śląsk. Organizował marsze we Wrocławiu, jak te z okazji 11 listopada, i był znany w środowisku narodowościowym. 

Od 2019 roku Roman Zieliński uznawany był za lidera wrocławskiego ruchu kibicowskiego. Za swoją książkę Jak pokochałem Adolfa Hitlera i wzywanie w niej do nienawiści na tle rasowym i narodowościowym, otrzymał karę pół roku prac społecznych. 

Nie zawsze się zgadzaliśmy, zawsze szanowaliśmy. Requiescat in pace – pożegnał zmarłego Adam Gmurczyk, redaktor naczelny pisma Szczerbiec. Na Szlaku Idei i przewodniczący NOP.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje Roman Zieliński. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dym widać z oddali, na miejscu trwa wielka akcja służb. Napływają kolejne wiadomości o poszkodowanych w tragedii za granicą
  2. „Usłyszałem przeraźliwy krzyk dziecka”. TVN przekazał porażającą wiadomość
  3. Gwiazda TVN wzięła ślub. Zdjęcia z kościoła i wesela trafiły do sieci
  4. Mężczyzna na wózku przyłapany na okropnym czynie. Monitoring ujawnił całą prawdę
  5. Korzystaj na całego z sezonu na papierówki. Przepyszny pleśniak z przepisu naszych babć osłodzi każde wakacje

źródło: wp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

 

Poprzedni artykułMówili, że jest najbrzydszą panną młodą na świecie. Teraz wygląda pięknie, ogromna zmiana
Następny artykułPolicja dokonała wstrząsającego odkrycia. Psy i koty zjadały się nawzajem, zatrzymano 67-letnią kobietę
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.