Dwa lata temu utwór „Cool me down” walczył o miano reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji. Piosenka błyskawicznie stała się hitem w całej Europie. Jak donosi portal eurowizja.org, hit Margaret mocno zainspirował tegoroczną reprezentantkę San Marino w Eurowizji. Padają ostre oskarżenia o plagiat. 

Jenifer Brening to 21-letnia, niemiecka artystka, która będzie reprezentować San Marino w tegorocznym konkursie Eurowizji w Portugalii. Jej utwór „Who we are” wygrał krajowe preselekcje.

Choć piosenka „Party Shore” o której mowa, nie będzie reprezentować San Marino na tegorocznym konkursie Eurowizji, organizatorzy konkursu, a także wytwórnie płytowe powinny jej się zdecydowanie przyjrzeć. Wystarczy przesłuchać już pierwsze wersy piosenek, by zobaczyć podobieństwa. Warto dodać, że piosenka reprezentantki San Marino, wydana została na dwa miesiące po publikacji „Cool me down” przez Margaret.

Internauci w szoku

W internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy na temat domniemanego plagiatu. Bez wątpienia obie piosenki mają wiele podobieństw.

Co wy o tym sądzicie?

Posłuchaj piosnki Margaret i Jenifer Brening:


źródło: eurowizja.org