Oddziaływanie szeregu czynników zewnętrznych oraz stan naszego organizmu znacznie wpływają na wygląd naszej skóry. Działanie promieni UV, odwodnienie, nieprawidłowa dieta, stres… to wszystko sprawia, że cera staje się sucha i pozbawiona blasku, a to z kolei doprowadza do procesów przedwczesnego starzenia. Wiedząc to, warto oprócz zdrowego stylu życia wprowadzić do swojej pielęgnacji odpowiednie, nawadniające kosmetyki.

Nawilżenie cery – dlaczego jest tak ważne?

Każdy z rodzajów skóry wymaga przede wszystkim odpowiedniego nawilżenia i ochrony przed utratą wody – niezależnie, czy jest to cera tłusta, dojrzała, czy też wrażliwa. Woda jest pierwiastkiem życia, dlatego też głównym zadaniem kosmetyków pielęgnacyjnych powinno być nawadnianie połączone z dogłębną regeneracją. 

Taką funkcję spełniają kosmetyki CeraVe. Produkty te doskonale wpisują się w ramy profesjonalnej, skrojonej na miarę pielęgnacji. Efekt ten gwarantują znajdujące się w składzie kosmetyków ceramidy identyczne z tymi, które występują w naszej skórze. Stanowią one m.in. barierę hydrolipidową przeciwdziałającą utracie wody z naskórka. Za sprawą ceramidów nasza skóra jest w stanie skutecznie się zregenerować. To właśnie od ceramidów, czyli głównego składnika kosmetyków pielęgnacyjnych CeraVe, marka zaczerpnęła swoją nazwę.  

Rodzaje produktów pielęgnacyjnych CeraVe

Marka CeraVe w liniach swoich kosmetyków skupia się w dużej mierze na nawilżeniu, regeneracji, wygładzeniu oraz dogłębnym oczyszczeniu skóry. W ich asortymencie znajdziemy zatem nawilżające produkty do mycia twarzy, balsamy, emulsje oraz kremy i olejki z przeznaczeniem do konkretnego typu cery. Te same grupy produktów, jak np. olejki czy też żele do mycia, występują w wersji wygładzającej oraz regenerującej skórę. Stąd też z szerokiej oferty produktów CeraVe każdy może wybrać idealny kosmetyk pielęgnacyjny dla siebie.

Specjalistyczne produkty CeraVe warte uwagi

Bestsellerem marki CeraVe z pewnością jest nawilżająca emulsja do skóry suchej, zawierająca, oprócz trzech form ceramidów, także kwas hialuronowy. Tak jak inne produkty z tej serii, tak i emulsja w skuteczny sposób pomaga skórze odbudować naturalną warstwę ochronną. Dzięki niej skóra jest nawilżona, sprężysta i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Podobnie jest w przypadku bardzo popularnego olejku nawilżającego do mycia twarzy i ciała. Zawiera on regenerujące ceramidy, skwalan oraz trójglicerydy. Jego baza myjąca opiera się na aminokwasach, przez co są one uzupełniane w strukturze skóry podczas samego jej mycia.  

Dlaczego warto kupować CeraVe na Ezebra.pl?

Te wyjątkowo skuteczne regeneracyjne i nawilżające kosmetyki pielęgnacyjne w drogerii internetowej ezebra.pl zawsze oferowane są w przystępnych cenach. Sklep oferuje nie tylko ich duży wybór, ale też częste promocje na całą markę. Dzięki temu te hipoalergiczne, bezzapachowe i bezpieczne dla najbardziej wrażliwej skóry produkty są dostępne na każdą kieszeń.

Źródło: Materiał prasowy

 

 

P.o. Kierowniczki sekcji Lifestyle. Absolwentka Humanistyki cyfrowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.