SMS, który masowo otrzymało wielu Polaków, wyłudza dane osobowe, które następnie bez niczyjej wiedzy są bezprawnie wykorzystywane. Tym razem cyberprzestępcy wykorzystują wizerunek największych firm. To Lidl rzekomo wysyła wiadomości, w których jest informacja o wygranej słodyczy z Milki. Wiele osób może nie zauważyć niepokojących sygnałów i nabrać się na to oszustwo.

Jeden SMS może kosztować cię masę problemów. Marki, pod które podszywają się naciągacze, nie mogą mieć roszczeń w jej stronę, gdyż sprytnie zmieniają ich nazwy. Znamy treść niepokojącej wiadomości, która może przynieść nam wiele problemów.

SMS od Lidla to oszustwo

Metoda, którą wykorzystują oszuści, jest już bardzo znana. Ma ona na celu wyłudzenie bazy danych jak największej ilości ludzi, które następnie są sprzedawane bez niczyjej wiedzy. Niestety takie zabiegi mają miejsce coraz częściej. Tym razem oszuści podszywają się pod znany dyskont Lidl.

– Gratulacje, otrzymujesz słodki kosz i masz możliwość odbioru zestawu słodyczy Milki, wejdź i podaj adres dostawy na… – brzmi SMS wysłany do wielu Polaków. 

  1. Wokalistka Pięknych i młodych ostro skrytykowana. Na komunię córki założyła bieliznę, która rozzłościła fanów
  2. Piorunująco szybka metoda na placki ziemniaczane, bez uciążliwego tarcia tarką. Istnieje bajecznie prosty, lepszy sposób
  3. IMGW alarmuje mieszkańców 9 województw. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia: ”zagrożenie zdrowia i życia”

Fałszywa witryna

Niestety, ale link, który jest załączony do SMS-a, nie prowadzi do oryginalnej strony Lidla, a do Lidi, czego wielu może nie zauważyć. Tam organizatorzy proszą o podanie szczegółowych danych naiwnej osoby, a następnie bezprawnie je wykorzystują. 

Niestety, ale cyberprzestępcy działają nieprzerwanie. Ostatnio informowaliśmy o ważnym ostrzeżeniu wydanym przez CERT Polska. Jeśli zapisałeś jeden załącznik od rzekomej firmy telekomunikacyjnej, możesz stracić wszystkie oszczędności. Lepiej ostrzec przed nimi swoich bliskich.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sms
Fot. kaboompics, Pixabay

Polacy dostali SMS, które wyłudzają dane.

sms
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 10.02.2019. n/z Logo sklepu LIDL.

Oszuści podszywają się pod Lidl.

sms
fot. pexels.com/pixabay

Uważajcie na te wiadomości!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów
  2. Może być niebezpiecznie. Załamanie pogody w 9 województwach. IMGW ostrzega: Będą burze z gradem, ulewy i wiatr
  3. Nie żyje wybitna postać. Smutne doniesienia o śmierci Stanisława Walczaka
  4. Rozpędzony radiowóz potracił kobietę. Matka sześciorga dzieci nie miała szans, tragiczne doniesienia ze Stanów Zjednoczonych
  5. Pamiętacie grę w bierki? Można było przepaść na długie godziny
  6. W ostatniej chwili odwołała ślub. Pod jej dom nagle podjechał samochód z przyczepioną kartką, przeczytała wiadomość i nie wytrzymała

Źródło: dobreprogramy.pl 

Poprzedni artykułKelnerka zobaczyła, co zostawili klienci na stoliku i pobladła. W jednej chwili straciła grunt pod nogami
Następny artykułBiedronka ruszyła z nową akcją. Niezwykle pożądany produkt dostaniemy już za 1 zł
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.