Nie żyje Tomasz Knapik, najsłynniejszy polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. Zmarł w wieku 77 lat. Śmierć potwierdził jego syn, Maciej Knapik.

Maciej Knapik opublikował na Facebooku smutny wpis, w którym ogłosił odejście swojego ojca. Wyjaśnił też, że Tomasz Knapik „od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym”.

Tomasz Knapik był nie tylko najsłynniejszym polskim lektorem, którego głos kojarzy niemal każdy Polak. Wykładał na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Transportu. Jego syn dodał w oświadczeniu, że był też „ukochanym Ojcem i Dziadkiem”.

Tomasz Knapik zmarł we śnie, nad ranem. Syn obiecał, że niedługo przekaże informacje o pogrzebie.

Post syna Tomasza Knapika:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Karierę zaczynał jako dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W TVP był lektorem filmów zagranicznych i Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego.

W latach 90. jego głos był niemalże na wszystkich kasetach wideo – nie tylko tych wydawanych przez oficjalnych dystrybutorów, ale też pirackich wersjach produkcji klasy B. 

Knapik był też lektorem Polskiej Kroniki Filmowej do końca jej istnienia. Od 1995 roku pracował na stałe dla stacji Polsat. Czytał wtedy niemalże wszystkie emitowane przez tę telewizję filmy i seriale.

Artykuł w trakcie aktualizacji.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Wczoraj ślub córki, a dziś Iza Małysz ogłosiła radosną nowinę, gratulacjom nie ma końca