Telekamery 2021 zostały przyznane, jednak nie obyło się bez krytyki wyników. Przedstawiciele Telewizji Polskiej zarzucili organizatorom plebiscytu, magazynowi Tele Tydzień nieprawidłowość w wynikach głosowania oraz faworyzację stacji konkurencyjnych kosztem TVP. Włodarze magazynu odpowiedzieli na stawiane zarzuty za pośrednictwem portalu plotek.pl.

TVP zarzuca Tele Tygodniowi, a także Wydawnictwu Bauer brak prawidłowości w wynikach głosowania, a także kpinę z telewidzów. Organizator konkursu Telekamery postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Telekamery 2021: TVP zarzuca organizatorowi kpinę z widzów

Magazyn Tele Tydzień przedstawił oficjalne oświadczenie w sprawie stawianych przez Telewizję Polską zarzutów. Włodarze organizatora Plebiscytu Telekamery wyrażają zdziwienie, oraz wyjaśnili ideę głosowania. Dodatkowo zauważono, że dotychczas żadna stacja telewizyjna nie wyrażała podobnych wątpliwości:

– Organizator plebiscytu Telekamer Tele Tygodnia, Wydawnictwo Bauer, wyraża zdziwienie z powodu zarzutów zawartych w tekście „Telekamery magazynu Tele Tydzień kpiną z widzów i karykaturą rynku”, który ukazał się dzisiaj na stronach Centrum Informacji TVP – czytamy na stronie plotek.pl.

Przedstawiciele Wydawnictwa Bauer wyjaśniają, że wyniki organizowanego Plebiscytu są zgodne z rozpoznawalnością nominowanych osób lub produkcji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Wyniki Plebiscytu, zgodnie z jego regulaminem, są miernikiem popularności nominowanych produkcji czy osobowości, a nie odzwierciedleniem ich wymiernej oglądalności, poświadczonej odpowiednimi badaniami. Głosowanie za pomocą SMS-ów lub internetu odbywa się od dwóch lat i nigdy nie wzbudzało kontrowersji żadnej Stacji telewizyjnej – informuje Wydawnictwo Bauer.

Wydawnictwo Bauer odpowiada TVP

Na tym nie koniec zarzutów. Telewizja Polska wspomniała także o cenach wiadomości tekstowych, które ich zdaniem miały być bardzo wysokie. Koszt jednego SMS-a wynosił 3,69 zł, co ich zdaniem mogło zniechęcić wielu widzów do oddawania głosów. Tele Tydzień zauważa, że były to podobne ceny do tych, które stosuje TVP podczas organizowanych przez siebie konkursach:

Tegoroczny koszt SMS-s to 3,69 zł, taki sam jak w ubiegłym roku. Głosowanie za pomocą smsów wydaje się także najczęściej stosowaną metodą w programach TVP, a stosowana najczęściej stawka za SMS to również 3,69 zł – czytamy na plotek.pl.

Na koniec włodarze Wydawnictwa Bauer ponownie wyrazili zdziwienie, że metoda, którą stosowano znalazła wątpliwości w oczach przedstawicieli TVP.

– Jesteśmy zaskoczeni faktem, że niezmienna od lat metodologia głosowania nie wzbudzała dotąd wątpliwości TVP, która tylko w przedostatniej, zorganizowanej na tych samych zasadach, zeszłorocznej edycji Telekamer Tele Tygodnia, otrzymała siedem statuetek, a w ciągu całego plebiscytu ponad 140 – czytamy.

Więcej o oświadczeniu Telewizji Polskiej przeczytacie >tutaj<.

Co sądzicie o zaistniałej sytuacji?

Zobacz zdjęcie:

Telekamery
fot. Jan Bielecki/East News

Włodarze TVP wyrazili wątpliwości co do zgodności wyników tegorocznego plebiscytu Telekamer.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plotek.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl