Nie żyje słynna amerykańska aktorka komediowa – Linda Carlson. Miała 76 lat. Przyczyną jej śmierci była długa, poważna choroba neurologiczna.

Carlson wystąpiła w tak kultowych komediowych tytułach, jak „Kochanie, zwiększyłem dzieciaka” (1992) i „Bogate biedaki” (1993). Zmarła 26 października, ale wieść o jej śmierci rozeszła się dopiero wczoraj.

Zmarła Linda Carlson

O śmierci aktorki poinformował portal Deadline oraz jej rodzina, która wyjawiła, że powodem śmierci była długa, poważna choroba – stwardnienie zanikowe boczne.

Carlson była bardzo aktywną aktorką teatralną. Jej debiut telewizyjny nastąpił w 1977 roku, kiedy wystąpiła w serialu „Westside Medical” w roli lekarki.

Największą sławę przyniósł jej jednak sitcom „Newhart” (1982–1990), w którym wcieliła się w postać Bev Dutton. Równie popularne okazały się komedie filmowe – „Kochanie, zwiększyłem dzieciaka”, „Ogóras” i „Bogate biedaki”.

W żałobie po aktorce pozostają jej mąż James A.V. Hart, siostra Janet, brat James oraz siostrzeńcy i bratankowie

Zostawiła swojego drugiego męża Jamesa A. V. Harta, siostrę Janet Calson Ouren, brata Jamesa Hale Carlsona oraz siostrzeńców i bratanków.

Źródła: Radio ZET, imdb.com

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: