Sport jest rozrywką, którą dzięki transmisjom telewizyjnym możemy podziwiać o każdej porze dnia i nocy. Można także śmiało powiedzieć, że jest równie popularny w okresie letnim, jak i zimowym. Sporty zimowe, dzięki wielkim sukcesom naszych zawodników, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polskich kibiców i rozpalają ich serca do czerwoności. Przedstawiamy trzy dyscypliny, które szczególnie przypadły do gustu fanom znad Wisły.

Skoki narciarskie

Na sam początek najpopularniejszy zimowy sport w Polsce. Skoki narciarskie to obecnie absolutny top, jeśli chodzi o oglądalność i kibicowanie. Sukcesy naszych skoczków rozpalają fanów do czerwoności, a z każdym sukcesem tych zimowych gladiatorów, serca wszystkich kibiców napełniają się do pełna dumą i radością. Taka popularność ma miejsce już od wielu lat, a z każdym sezonem przybywa coraz to większa grupa nowych kibiców, którzy trzymają kciuki za naszych reprezentantów. Sport ten rozwija się również fizycznie, gdyż stale rośnie grupa młodych chłopaków, którzy w przyszłości chcą bić rekordy w długości skoku, czy zdobytych trofeów. 

Biegi narciarskie 

Niezwykle popularne stały się również biegi narciarskie. Duży wpływ na to miała rzecz jasna nasza niezwykle utytułowana biegaczka, Justyna Kowalczyk. To dla niej w każdy weekend, zamiast odsypiać tydzień ciężkiej pracy, wstawało się z samego rana, odpalało telewizyjne odbiorniki, i dopingowało się ze wszystkich sił, gdy na zimowych trasach walczyła o kolejne laury. Jej sukcesy rozkochały wielu naszych rodaków w tym właśnie sporcie. Coraz większe grono ludzi zaczyna uprawiać ten rodzaj rywalizacji. I nawet jeśli robi to tylko amatorsko, to i tak są wygranymi, gdyż wzmacniają tym swoje mięśnie, oraz wyrabiają znakomitą kondycję, co ma ogromny wpływ na utrzymanie doskonałego stanu zdrowia.

Biathlon

Trzecim sportem, który jest u nas tak bardzo popularny o tej porze roku, jest biathlon. I w tym wypadku również sukcesy znakomitego sportowca, Tomasza Sikory, miały ogromny wpływ na rozwój tej konkurencji. Tak jak dla Justyny Kowalczyk, tak i dla niego poświęcaliśmy weekendy, trzymając mocno kciuki, obserwując, jak walczy z rywalami i przeciwnościami, i godnie reprezentuje nasz kraj. Tak jak w przypadku skoczków narciarskich, tak i tutaj coraz większe grono osób chce się uczyć i rozwijać, by za parę lat, być w takich sytuacjach, w jakich był nasz znakomity biathlonista.

Sporty zimowe w Polsce rozwijają się krok po kroku. Istnieje ogromna szansa, że za parę lat pojawią się nazwiska, które z dumą będziemy wykrzykiwać w każdy weekendowy poranek dumni z osiąganych przez nich wyników. Nie dziwi więc fakt, że kibice nie tylko chętnie siadają przed telewizorami, ale także korzystają z takich usług jak legalny bukmacher.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).