W niedzielę (5.12) o godzinie 18 widzowie TVP1 zobaczą materiał, który wielu osobom nie mieści się w głowie. Jacek Kurski postanowił zorganizować koncert na cześć polskich żołnierzy, ale lista gwiazd budzi spore kontrowersje. Co przygotowało TVP?

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, ogłosił kilka dni temu, że 5 grudnia odbędzie się „wielki koncert poparcia dla obrońców polskich granic”. Miały w nim wziąć udział „europejskie gwiazdy”.

Koncert w TVP na cześć żołnierzy: Edyta Górniak, Lou Bega i Las Ketchup

Internauci są w szoku i zastanawiają się, według jakiego klucza dobierano gwiazdy, mające wystąpić na koncercie „Murem za polskim mundurem”, jaki 5.12 wyemituje TVP1. Zwłaszcza zagraniczni goście budzą zdziwienie.

Kontrowersje budzi też udział Edyty Górniak, która w ostatnich miesiącach zasłynęła z promowania postaw antyszczepionkowych i antynaukowych, w kontekście apogeum 4 fali w Polsce i kilkuset zgonów na COVID-19 dziennie.

Pojawiają się pytania, w jaki sposób udział choćby zespołu Las Ketchup, znanego w Polsce dwadzieścia lat temu z jednego przeboju „Asereje”, ma uczcić wysiłek polskich żołnierzy. Same artystki są obecnie po 40-ce, a ostatni album nagrały w 2006 roku.

Oprócz wymienionych artystów na koncercie mają też wystąpić Marian Lichtman z Trubadurów, Rafał Brzozowski, Viki Gabor, Jan Pietrzak, Halina Frąckowiak, Oceana, Loona, Jenny Berggren, Captain Jack, In-Grid oraz No Mercy.

Wydarzenie odbędzie się na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Poniżej prezentujemy przykładowe reakcje internautów, związane z tym wydarzeniem – zobacz zdjęcia:

TVP
Fot. twitter.com/KurskiPL
TVP
twitter.com/KurskiPL
TVP
twitter.com/KurskiPL
TVP
twitter.com/KurskiPL

A co wy sądzicie o takim dobrze artystów? Czy TVP nie przeszarżowało?

Źródło: pudelek.pl, interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Kobiety pokochały bieliznę menstruacyjną. Jak działa?
2. Majtki menstruacyjne – hit, czy kit? Przekonaj się sama.
3. Kurdej-Szatan nagle przerwała milczenie. Niepojęte, co właśnie dzieje się w sieci