Czy zdarza się wam śnić o śmierci? Choć temat z pewnością jest przykry, zwłaszcza jeśli koszmar dotyczył kogoś nam bliskiego, niekoniecznie sen o śmierci musi zwiastować coś złego. Przeczytajcie analizę znaczenia takich snów.

Znaczenie snu o umieraniu bywa bardzo różne. Czasem podświadomość może wysyłać nam sygnał, że warto zmienić jakiś element naszego życia i przejść do kolejnego etapu. Bywa też, że sen o śmierci oznacza dobrą wróżbę na przyszłość.

Jak interpretować sen o śmierci bliskiej osoby?

Szczególnym przypadkiem snów o śmierci są te, które dotyczą osób, które znamy i naszych bliskich.

Czasem oznaczają one, że w danej relacji dzieje się coś, co może popsuć znajomość — wtedy warto przemyśleć, czy nie ma czegoś, co należałoby w niej naprawić lub zmienić.

Jeśli śnimy o śmierci rodziców, często podświadomość informuje nas, jak bardzo boimy się tego, że przybywa im lat. Może być to też odbicie ogólnego lęku przed upływającym czasem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Sny o śmierci znajomych i przyjaciół interpretuje się dwojako: czasem stanowią one dobrą wróżbę dla tych osób, a innym razem mogą oznaczać, że nasza znajomość z nimi wejdzie na inny, nowy poziom. Bywa też, że dla nas samych jest to zwiastun nowej relacji.

Jeśli przyśni się nam sen o śmierci obecnego partnera, zazwyczaj oznacza to, że bardzo zależy nam na tej osobie i boimy się ją stracić. Czasem też jest to zwiastun nowego etapu związku lub zakończenia jakiejś relacji i wkroczenia na nową drogę życia.

Jeśli natomiast mieliśmy sen o poprzednim partnerze, oznacza to, że nasza podświadomość nie do końca poradziła sobie z zakończeniem związku i jesteśmy jeszcze na etapie „symbolicznej żałoby” po rozstaniu.

Źródło: elle.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Tomasz Lis w żałobie. Przekazał wiadomość o śmierci cenionego dziennikarza