Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zygmunt Solorz-Żak najpierw rozwiódł się z Iloną, a później z Małgorzatą. Ukrywa życie prywatne przed mediami
Michał Fitz
Michał Fitz 07.12.2022 05:00

Zygmunt Solorz-Żak najpierw rozwiódł się z Iloną, a później z Małgorzatą. Ukrywa życie prywatne przed mediami

Zygmunt Solorz-Żak
TRICOLORS/East News

Zygmunt Solorz-Żak jest jednym z najbogatszych Polaków, a przy okazji założycielem jednej z najpopularniejszych stacji telewizyjnych w kraju. Teoretycznie powinien być więc na świeczniku, ale w praktyce bardzo chroni swoją prywatność. Jak wyglądało jego życie miłosne?

Mężczyzna dwukrotnie brał ślub. Co ciekawe, obydwa nazwiska, z których jest obecnie kojarzony, należą do kobiet jego życia. Urodził się bowiem jak Zygmunt Krok.

Zygmunt Solorz-Żak i jego życie miłosne

Przedsiębiorca pierwszą z małżonek poznał za granicą. Wyjechał z Polski za pieniędzmi jeszcze w czasach PRL. W Niemczech trafił na Ilonę Solorz, która prowadziła tam firmę zajmującą się handlem. Po ślubie wspólnie prowadzili biznes z bardzo zadowalającym skutkiem. Doczekali się syna Tobiasa, który dziś jest już dorosłym mężczyzną. W 1991 roku wzięli rozwód.

Pomimo tego Zygmunt Solorz nie zrezygnował z nazwiska byłej żony. Wrócił jednak do Polski, by tu rozwijać biznesy. Jego była ukochana pozostała w Niemczech. Już w ojczyźnie przedsiębiorca poznał swoją kolejną miłość, Małgorzatę Żak. Po ślubie przyjął także jej nazwisko. Ostatecznie rozwiódł się z nią w 2014. Mają dwójkę dzieci: Piotra i Aleksandrę.

W związku z tym, że Zygmunt Solorz-Żak bardzo dba o swoją prywatność, nie wiadomo, czy od czasu rozwodu z Małgorzatą związał się z inną kobietą.

Zygmunt Solorz-Żak świętuje jubileusz Polsatu

Choć Zygmunt Solorz-Żak tak naprawdę ma tylko trójkę prawdziwych dzieci, można mówić też o czwartym, bo nie będzie przesadą, gdy za takie uznamy stację Polsat, która właśnie obchodzi swoje 30-lecie.

Przedsiębiorca jest w końcu założycielem i pomysłodawcą całego projektu. Na początku lat 90. wymarzył sobie stworzenie telewizji, która będzie emitowała to, co ludzie chcą oglądać i konsekwentnie dążył do spełnienia tej wizji.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. „Muszę być przy nim”. Joanna Koroniewska w ostatniej chwili wszystko odwołała. Poinformowała o chorobie dziecka

Źródło: Plejada