Aborcja w każdym przypadku powinna zostać wprowadzona w Polsce? Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Ostatnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego (TK) w tej sprawie wywołało wiele reakcji społecznych, doszło do protestów pod siedzibą TK i nie tylko. Mnóstwo Polek oraz Polaków nie zgadza się z takim wyrokiem organu sądowniczego. A jak jest z wami?

Czy uważacie, że aborcja w Polsce powinna zostać całkowicie zalegalizowana? W większości krajów Europy Zachodniej kobiety mają prawo do tzw. aborcji na życzenie. Jesteście za prawem do wyboru?

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

22 października zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie dokonywania aborcji ze względu na ciężkie wady płodu. TK uznał, że taka aborcja jest niezgodna z konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej. A wy co uważacie na ten temat?

Orzeczenie wywołało wielkie poruszenie wśród społeczeństwa. M.in. pod siedzibą Trybunału zebrały się tłumy ludzi, żeby protestować. Wielu uważa, że nie powinno naruszać się kruchego tzw. kompromisu aborcyjnego, który dopuszcza aborcję w trzech uściślonych przypadkach.

Aborcja w każdym przypadku — jesteś za?

Od wielu lat w Polsce toczą się dyskusję na temat rozszerzenia lub zaostrzenia ustaw aborcyjnych. Zarówno działacze „pro life”, jak i „pro choice” aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju kampaniach m.in. w mediach społecznościowych. Jesteście za wprowadzeniem aborcji na życzenie?

Jeśli popatrzymy na mapę, która obrazuje stan prawny aborcji na świecie, zobaczymy, że znaczna większość krajów Europy Zachodniej całkowicie zalegalizowała aborcję. Uważacie, że takie rozwiązanie powinno zostać wprowadzone również w Polsce?

Wiele Polek nie zgadza się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, dlatego wyszły na ulice, żeby razem protestować. Niektóre z nich teraz z pewnością przeżywają bardzo trudne momenty w życiu. Inicjatywa „Aborcja Bez Granic” przypomina, że wspiera kobiety, które mieszkają w Polsce i potrzebują mieć dostęp do bezpiecznej aborcji. Oto numer infolinii: +48 22 292 25 97.

Może niektóre z was mają zupełnie odmienne zdania i zgadzają się z wyrokiem TK? Dyskusje są pożądane i dobre, ale należy pamiętać o pewnych zasadach wzajemnego poszanowania oraz merytorycznych argumentach.

Źródło: wikipedia.org, aborcyjnydreamteam.pl

Poprzedni artykułMatka dostała dziecko po porodzie. Kiedy spojrzała do jego buzi, wpadła w histerię
Następny artykułNatalia Kukulska błaga o pomoc, sytuacja jest dramatyczna: ”Pukam do waszych serc”. Liczy się każda złotówka
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl