Lelum.pl > Aborcja

Aborcja

Kinga Rusin
02.11.2021 19:23 Kinga Rusin przekazała smutny komunikat o śmierci Izy. Kobieta była w 22 tygodniu ciąży

Kinga Rusin to znana i lubiana dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 534 tysięcy osób. To poprzez media społecznościowe celebrytka komunikuje się z fanami. Tak było i tym razem – kobieta opowiedziała o wstrząsającej, tragicznej sytuacji. Rusin bardzo często porusza w mediach społecznościowych tematy społeczne i angażuje się w akcje aktywistyczne. Tym razem dziennikarka postanowiła nagłośnić historię śmierci pewnej kobiety, którą zabiło polskie prawo.

paulina młynarska: córka
04.02.2021 12:48 Paulina Młynarska nie wytrzymała. Ostry wpis w stronę Mateusza Morawieckiego, nie przebierała w słowach

Paulina Młynarska nie przestaje zaskakiwać. Po wypowiedzi w stronę Jurka Owsiaka, teraz dziennikarka postanowiła skwitować premiera. Wczoraj media obiegła zaskakująca wypowiedź Pauliny Młynarskiej. W niewybrednych słowach zwróciła się ona do Jurka Owsiaka i jego stanowiska w sprawie przerywania ciąży.

Nina Andrycz
31.01.2021 14:46 Nina Andrycz mówiła: ,,Prawdziwa aktorka rodzi przede wszystkim role, nie dzieci”. Aborcję miała więcej niż raz

To już siedem lat odkąd odeszła niezwykle popularna aktorka Nina Andrycz. W momencie śmierci miała 101 lat. Nazywana była królową polskich scen i prawdziwą ikoną PRL-u. W swoim życiu trzykrotnie dokonywała aborcji, ponieważ jak twierdziła: Prawdziwa aktorka rodzi przede wszystkim role, nie dzieci. Nie stroniła od kontrowersji, a brak macierzyństwa, był tylko i wyłącznie jej wyborem. Prywatnie Nina Andrycz była małżonką najdłużej urzędującego premiera czasów PRL, Józefa Cyrankiewicza. Jej miłość do teatru mogła doprowadzić do kryzysu dyplomatycznego. Stało się tak w momencie, gdy zamiast kolacji z Józefem Stalinem, który kochał się w niej na zabój, postanowiła wybrać się do teatru.

beata pawlikowska
03.11.2020 15:26 Beata Pawlikowska sugeruje, że wie, jak nie dopuścić do ciężkich wad płodu. ”Zdrowe pożywienie, sen, medytacja, modlitwa”

Odkąd Trybunał Konstytucyjny ogłosił w czwartek 22 października, że przepisy dotyczące tak zwanej aborcji eugenicznej, przeprowadzanej w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia są niezgodnie z polską konstytucją, w sprawie zabrało głos wiele publicznych osób. Jak się okazuje, swoje zdanie na temat aborcji postanowiła przestawić również Beata Pawlikowska.Beata Pawlikowska postanowiła zabrać głos w sprawie aborcji. Słynna podróżniczka opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym sugeruje, że wie jak nie dopuścić do ciężkich wad płodu. – Kiedyś myślałam o aborcji zupełnie inaczej – zaczęła. Obserwatorki nie mogły uwierzyć w słowa dziennikarki. Zareagowała na nie nawet specjalista w dziedzinie epigenetyki.

małgorzata kożuchowska
27.10.2020 23:15 Prezydent zareagował na wpis Małgorzaty Kożuchowskiej w sprawie aborcji. Tyle ma do powiedzenia kobietom?

Od czwartku w całej Polsce mają miejsce liczne strajki o prawa kobiet. Tysiące Polek wyszły na ulice po decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego. Wiele osób oczekuje, żeby Prezydent odniósł się do tych wydarzeń. Czy to możliwe, że wyraził swoją opinię pod postem Małgorzaty Kożuchowskiej?Prezydent wypowiedział się na temat strajku kobiet i decyzji Trybunału Konstytucyjnego? W zaskakujący sposób Andrzej Duda zareagował na wypowiedź Małgorzaty Kożuchowskiej na Instagramie. Kobiety czują się skonfundowane.

Wojciech Cejrowski
26.10.2020 20:03 Cejrowski bez hamulców wypowiedział się ws. strajków. Żadna Polka nie chciałaby usłyszeć podobnych słów

Wojciech Cejrowski postanowił wypowiedzieć się na temat tego, co aktualnie dzieje się w naszym kraju z powodu wyroku TK. W ostrych słowach skomentował strajki, które mają miejsce w całej Polsce. Tym razem przesadził? Podróżnik jest znany z kontrowersji, ale mało kto spodziewał się czegoś podobnego.Wojciech Cejrowski jest znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi oraz mocnych poglądów. Na jego Facebooku pojawił się wpis na temat trwających od piątku protestów oraz strajków po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego (TK) w sprawie zakazu aborcji eugenicznych. W mediach społecznościowych padły mocne słowa. Z pewnością niektóre Polki nie mogą w to uwierzyć.

Jolanta Kwaśniewska
24.10.2020 19:08 Jolanta Kwaśniewska nie może uwierzyć, czuje wściekłość i bezsilność. ”Do samego końca miałam nadzieję”

Jolanta Kwaśniewska podczas rozmowy w programie Newsroom Wirtualnej Polski powiedziała przejmujące słowa, które na długi czas zapadną nam w pamięci. Do samego końca miałam nadzieję – wyznała ze smutkiem w głosie. Jedna z najbardziej uwielbianych pierwszych dam i żona Aleksandra Kwaśniewskiego, postanowiła zabrać głos w pilnej sprawie. Nie kryje swojej złości.Polacy wciąż wspominają dokonania byłej pierwszej damy, a Jolanta Kwaśniewska nadal nie zamierza milczeć i czynnie angażuje się w wiele spraw. Teraz żona Aleksandra Kwaśniewskiego zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Podczas rozmowy padły bardzo ważne słowa.

pytanie na śniadanie
19.04.2020 15:25 Prowadzący ”Pytania na śniadanie” popiera projekt Kai Godek. ”Aborcja nie jest wyłącznie sprawą kobiet”

Pytanie na śniadanie to jeden z czołowych porannych programów w Polsce, a jego gospodarze cieszą się ogromną popularnością. Jeden z prowadzących śniadaniówki postanowił wypowiedzieć się, w głośnej ostatnimi czasy sprawie. Aborcja nie jest wyłącznie sprawą kobiet – napisał na forum, wyrażając swoje poparcie wobec kontrowersyjnego projektu Kai Godek. Projekt Kai Godek, dotyczący zaostrzenia prawa aborcyjnego i zakazania aborcji eugenicznej w Polsce, wywołał spore kontrowersje. Choć obecnie został on skierowany do komisji, zagorzała dyskusja na jego temat wciąż trwa. Teraz, głos w sprawie postanowił zabrać prowadzący porannego programu TVP Pytanie na śniadanie. Dziennikarz w swoim poście na Instagramie postanowił wyrazić poparcie, wobec głośnego projektu.

agata duda
18.04.2020 12:20 Agata Duda znów ostro skrytykowana. Tym razem Anja Rubik nie pozostawiła na niej suchej nitki

Agata Duda raczej stroni od wyrażania głośno swoich opinii na palące tematy. Modelka i zaangażowana aktywistka Anja Rubik postanowiła dopiec jej za to w komentarzu. Nie zostawiła suchej nitki na żonie prezydenta. Czym podpadła jej pierwsza dama?Agata Duda to pierwsza dama Polski, która już od dawna unika udzielania wywiadów oraz głoszenia swoich opinii. Kobiety pragną, by ta postawiła się w ich obronie i zaczęła wykorzystywać swoje stanowisko w słusznej sprawie. Na problem ten zwróciła również uwagę Anja Rubik.

barbara kurdej-szatan
15.04.2020 09:25 Barbara Kurdej-Szatan o zakazie aborcji. Nie przebierała w słowach, powiedziała, co myśli o projekcie Kai Godek

Znaleziono ciało, konieczna jest pomoc. Policja wznawia sprawę sprzed lat Pierwszy kraj na świecie oficjalnie odwoła wakacje? Jest możliwość regulacji przepisów Rzecznik rządu podał, które ograniczenia mogą zostać złagodzone w pierwszej kolejności. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych dni Mama spojrzała na zdjęcie córeczki. Zauważyła jeden szczegół, to była oznaka poważnej choroby Prezydent przedłużył kwarantannę do 11 maja, oficjalna decyzja. Smutne wiadomości z Francji Jarosław Gowin do dymisji. Wiemy, kto go zastąpi, jest zaskoczenie Barbara Kurdej-Szatan umieściła na swoim Instagramie wymowny plakat i opatrzyła go obszernym wpisem. Aktorka sprzeciwia się zaostrzeniom przepisów antyaborcyjnych. – Walczymy o to, abyśmy nie musiały i abyście Wy nie musiały w przyszłości rodzić dzieci z wrodzonymi ciężkimi wadami skazanymi na szybką i potwornie męczącą i dla dziecka i dla kobiety śmierć. Aby kobiety nie musiały rodzić dzieci z gwałtu. Aby nie musiały rodzić w momencie zagrożenia własnego życia i tkwić w przerażeniu, że zaraz umrą – napisała dobitnie aktorka. ZOBACZ ZDJĘCIA:– Serio… znowu to samo… akurat gdy wszyscy zamknięci jesteśmy w domach, wykorzystywana jest sytuacja i ponownie w sejmie będzie rozpatrywany projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji – napisała na swoim Instagramie poirytowana aktorka.ZOBACZ TEŻ: Gwiazda ”Na Wspólnej” spotyka się z Edwardem Miszczakiem? Młodsza aktorka miała zakochać się na zabój Pokazali, jak mieszka Jackowski. Przebił wszystkie gwiazdy TVN, Polsatu i TVP razem wzięte Jaka powinna być maseczka ochronna? Ministerstwo Zdrowia podało 5 najważniejszych wytycznych. Każda musi je znać Choć aktorka na co dzień uchodzi za miłą osobą, widać, że potrafi walczyć o swoje racje. Gwiazda postanowiła przemówić do swoich obserwatorów w mocnych słowach.

aborcja
14.11.2019 13:58 Legendarny muzyk lata temu został prawnym opiekunem nastolatki. Gdy zaszła z nim w ciążę, wymusił na niej aborcję

Aborcja jest przeżyciem traumatycznym nawet dla tych kobiet, które zdecydowały się na nią z własnej woli. Sytuacja tych, które zostały do niej zmuszone, jest przerażająca. Fakt, że kiedykolwiek mogło dojść do sytuacji, w której dorosły mężczyzna, który ma rodzicielską władzę nad nastolatką może zmusić ją do aborcji i traktować jak przedmiot, sprawia, że ma się wrażenie, że dla ludzkości nie ma ratunku. On jest legendarnym muzykiem, znanym rockmanem. O tym, kim jest naprawdę, dowiedzieliśmy się dopiero niedawno, gdy jego ofiara po 30 latach przerwała milczenie, w końcu gotowa zmierzyć się ze strasznymi wydarzeniami ze swojej przeszłości. Aborcja to tylko jedna z rzeczy, do której zmusił swoją niepełnoletnią podopieczną.

lekarz
06.11.2019 21:32 Lekarz przeprowadził aborcję niewłaściwej pacjentce. Sprawa trafiła do sądu

Lekarz dopuścił do tragicznej pomyłki. Co wydarzyło się w klinice? Postępowanie karne jest w toku, gdyż doszło do wielkiego zaniedbania. Pacjentka została narażona w klinice na utratę zdrowia. Sytuacja miała miejsce w dzielnicy Gangseo w Seulu. Kobieta, u której przeprowadzono aborcję, była w szóstym tygodniu ciąży. Poszła do kliniki w celu przyjmowania suplementacji. Pielęgniarka, nie sprawdzając tożsamości ciężarnej, wstrzyknęła kobiecie znieczulenie, po czym przeprowadzono zabieg. Policja ogłosiła, że wszczęła dochodzenie w sprawie błędu, który miał miejsce 7 sierpnia.

marta kaczyńska jest w ciąży
27.10.2019 14:46 Były mąż Marty Kaczyńskiej skrytykował prezydenta. Chodzi o ustawę antyaborcyjną

Mąż (już były) Marty Kaczyńskiej Marcin Dubieniecki w mocnych słowach wypowiedział się ostatnio o pomyśle prezydenta. Słowa prawnika zwróciły na siebie uwagę. Mężczyzna odniósł się do stwierdzenia Andrzeja Dudy, że jeśli trafi do niego ustawa ograniczająca aborcję, to on na pewno ją podpisze. Marcin Dubieniecki, były mąż Marty Kaczyńskiej odniósł się ostatnio na Twitterze do niedawnych słów prezydenta Andrzeja Dudy na temat przyszłości prawa dotyczącego aborcji w Polsce. Skrytykował postawę prezydenta, podając logiczne argumenty. Niestety najwyraźniej nie uczymy się na swoich błędach.

ABORCJA
23.10.2019 21:48 Autorka takich hitów, jak „O mnie się nie martw” skrywała mroczy sekret. Ujawniono go 7 lat po jej śmierci

Aborcja jest dramatycznym wyborem, jaki podejmuje wiele kobiet. Niektóre z nich robią to nieświadomie, niepewne jeszcze czego chcą, pozostając pod wpływem bardziej decyzyjnych partnerów. Taka była sytuacja Kasi Sobczyk, legendarnej piosenkarki, o której powiedziała tuż przed śmiercią. Ten sekret długo oczekiwał na odkrycie. O tym, jak potoczyły się losy jej życia, gdy była jeszcze bardzo młodą dziewczyną, piosenkarka opowiedziała niedługo przed śmiercią. Przebywała wtedy już w jednym z warszawskich hospicjów, zastrzegła sobie jednak, żeby bardzo szczery wywiad ukazał się dopiero siedem lat po jej śmierci. Do końca życia nie pogodziła się z błędem, jakim była w jej przypadku aborcja.

danuta wałęsa
17.10.2019 10:05 Danuta Wałęsa w mocnych słowach o aborcji. „To poniżanie kobiet”

Aborcja ostro skrytykowana przez Danutę Wałęsę. W 2012 roku była Pierwsza Dama stanowczo wypowiadała się na ten temat. To poniżanie kobiet, które rodzą dzieci – mówiła na antenie radia TOK FM. Kilka lat później nieco zmieniła zdanie. Danuta Wałęsa w swojej wypowiedzi porównała usunięcie ciąży do morderstwa. Oburzające słowa kobiety do dziś trudno zrozumieć, pomimo tego, że w 2016 roku sama apelowała w sprawie utrzymania kompromisu z 1993 roku, dzięki któremu aborcja jest legalna w trzech przypadkach.

Krystyna Janda: emerytura
04.03.2019 15:27 Krystyna Janda w szczerym wyznaniu: „Gdyby lekarze nie pomogli mi z ciążą, to bym nie żyła.”

Krystyna Janda kilka lat temu zdecydowała się na szczere i bardzo osobiste wyznanie. Gwiazda polskiej sceny przeszła wiele trudnych chwil w życiu i otarła się o śmierć. Przyznała na antenie Radia ZET: Gdyby lekarze nie pomogli mi z ciążą, to bym nie żyła. Co takiego wydarzyło się w życiu aktorki? Trudne chwile w życiu nie omijają gwiazd z pierwszych stron gazet. Chociaż mogłoby się wydawać, że aktorzy wiodą naprawdę szczęśliwe życie, to również muszą mierzyć się z dramatycznymi momentami. Krystyna Janda miała poważne problemy zdrowotne podczas ciąży.

Dorota Wellman: syn
23.12.2018 22:36 Wellman o aborcji. Można się zdziwić

Dorota Wellman to gwiazda, która bez ogródek mówi o sprawach ważnych i nie kryje swoich poglądów. Wielokrotnie pokazywała już silny charakter i to, że zawsze staje po stronie słabszych i dyskryminowanych. Jej słowa o aborcji mogą jednak zaskoczyć. Dorota Wellman słynie z bezkompromisowego języka i obrony własnych przekonań. Liberalna dziennikarka od małego potrafiła walczyć o swoje racje, co skończyło się licznymi pobiciami młodej Doroty przez milicję rozpędzającą antykomunistyczne zgromadzenia.

23.12.2018 17:31 Magdalena Cielecka ma dość poniżana kobiet. Piękne słowa

Magdalena Cielecka to jedna z tych gwiazd, które głośno mówią o problemach kobiet i walczą z nagonką na te panie, które nigdy nie decydują się na macierzyństwo. Twardo obstaje również za zliberalizowaniem prawa aborcyjnego w Polsce. Magdalena Cielecka należy do tych gwiazd, które nie potrafią siedzieć cicho i głośno mówią o swoich wyrazistych poglądach. Aktorka staje przede wszystkim po stronie kobiet, które według artystki są w Polsce traktowane gorzej.

seks
17.09.2018 20:14 Wyznania Eli: „Zaliczyłam wpadkę, a teraz chce usunąć ciążę. Chłopak nie chce się zgodzić na aborcję”

Seks jest bardzo istotnym elementem w związku. Co, jeśli decyzja o współżyciu jest podjęta pod wpływem alkoholu? Jakiś czas temu do redakcji przyszedł list od naszej czytelniczki, Eli. Dziewczyna dwa miesiące temu współżyła z bratem swojej przyjaciółki bez zabezpieczenia. Czy jedna nieprzemyślana decyzja zmieni na zawsze życie Eli? Seks jest nieodłączną częścią większości związków. Powinien być uprawiany świadomie i odpowiedzialnie. Często jedna nieprzemyślana decyzja potrafi zaważyć na dalszym życiu. Tak było w przypadku Eli. Posłuchajcie jej historii.