Andrzej Duda złożył obietnicę, która może znacznie zmniejszyć zasoby polskiego budżetu. Jak podaje portal wiadomosci.radiozet.pl, Prezydent obiecał dodatkowe świadczenie emerytalne dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej. W Polsce ich liczba niedługo przekroczy 700 osób.

Andrzej Duda według informacji podanych na portalu wp.pl, podczas wieczoru wyborczego obiecał dodatkowe emerytury dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak informuje portal, ich wysokość mogłaby wynieść nawet dodatkowe 400 zł.

Dodatkowe świadczenie dla strażaków — Andrzej Duda składa obietnicę

– Czas jest, żeby rozwijająca się Polska pomyślała o jakimś świadczeniu emerytalnym dla tych, co lata przesłużyli w Ochotniczej Straży Pożarnej. Po cichu mi o tym mówią na dziesiątkach, setkach spotkań, które odbywam z rodakami w całej Polsce — powiedział Andrzej Duda cytowany przez wp.pl, podczas wieczoru wyborczego.

Postawa Prezydenta natychmiast spotkała się z krytyką. Polityk Janusz Konieczny w rozmowie z portalem wp.pl, powiedział, że w Sejmie od trzech lat znajduje się projekt ustawy w tej sprawie, a PiS skierował go do konsultacji w trzech komisjach, czyli sejmowej zamrażarki. Według niego Andrzej Duda usiłuje jedynie nakłonić dużą grupę odbiorców do zagłosowania na niego w drugiej turze wyborów.

  1. Nie wszyscy Polacy zagłosują w II turze? Ministerstwo odnotowało wczoraj poważne problemy
  2. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  3. Znamy oficjalne wyniki z wszystkich komisji. PKW podała, jak głosowali Polacy

Andrzej Duda obiecał świadczenie strażakom

– Ja byłem kiedyś senatorem i wiem, o co tu chodzi. Andrzej Duda wspomniał o dodatku, bo w zeszłym tygodniu Rafał Trzaskowski, obiecał nam 5% dodatku emerytalnego za każde 10 lat pracy przy akcjach. Środowisko strażackie uodporniło się na obietnice — powiedział w rozmowie z wp.pl, Janusz Konieczny — polityk, były senator, a obecnie wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Andrzej Duda nie powiedział oficjalnie, skąd Państwo ma zamiar pozyskać środki na dodatkowe świadczenie dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. Obietnica była pierwszą przed drugą turą wyborów prezydenckich planowanych na 12 lipca 2020 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ANDRZEJ DUDA
fot. facebook.com/andrzejduda/

Andrzej Duda przedstawił pierwszą obietnicę przed drugą turą wyborów. Może wiele kosztować.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Już jutro w życie wchodzi nowy podatek. Podrożeją wasze ulubione produkty
  2. Otworzyli granice, znieśli kwarantannę. Teraz prawda o wakacjach wyszła na jaw
  3. Teresa Lipowska jest wstrząśnięta decyzją syna. Niczego się nie spodziewała
  4. Niepełnosprawny Kuba apeluje do złodzieja: ”Oddaj nasz samochód i misie”
  5. Krzysztof Bosak ujawnił, kogo poprze w drugiej turze. Wielu nie spodoba się jego odpowiedź
  6. Tragiczna informacja wstrząsnęła fanami. Niestety, nie żyje wielki gwiazdor

Źródła: wp.pl, wiadomosci.radiozet.pl

 

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.