Lelum.pl > Andrzej Duda

Andrzej Duda

Agata Duda
22.02.2023 09:33 Joe Biden przemawiał, nagle zwrócił się do Agaty Dudy. Takich słów się nie spodziewała na oczach całej Polski

21 lutego 2023 roku przywitaliśmy w naszym kraju prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Wyjątkowy gość wygłosił niesamowite przemówienie w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Nagle zwrócił się bezpośrednio do Agaty Dudy.Pierwsza Dama usłyszała kilka naprawdę wzruszających słów.

Andrzej Duda
17.02.2023 22:12 Andrzej Duda spotkał się z Karolem III. Wygląda na to, że się dogadali

Andrzej Duda jest w trakcie służbowego tournée po Europie. W jego ramach ma zobaczyć się z najważniejszymi politykami Starego Kontynentu, z którymi będzie omawiał głównie sprawy dotyczące wojny toczonej na Ukrainie.Już zdążył się spotkać zarówno z premierem Wielkiej Brytanii, jak i królem Karolem III. Jak z nimi rozmawiał?

Andrzej Duda
01.01.2023 15:29 To miała być normalna sylwestrowa noc i tradycyjne życzenia. Andrzej i Agata Duda nie przewidzieli krytyki?

Zgodnie z tradycją w ostatni wieczór roku Andrzej Duda wraz z małżonką złożyli noworoczne życzenia Polakom, jednak aż takiej reakcji nikt się nie spodziewał. Internauci dali ostry popis krytyki. Oberwało się nawet Pierwszej Damie. W noc sylwestrową na Twitterze pojawiły się noworoczne życzenia od Prezydenta i Pierwszej Damy. Wzajemne odpowiedzi utonęły jednak w istnym festiwalu krytyki. Internauci jak z rękawów sypali ostrymi, a nawet niecenzuralnymi komentarzami. Reakcja przeszła wszelkie pojęcie.

Andrzej Duda
30.12.2022 23:50 Andrzej Duda ma powody do radości. Został okrzyknięty najbardziej „rozchwytywanym” politykiem

Wyniki w przedsylwestrowym sondażu mówią same za siebie. Prezydent Polski Andrzej Duda został najbardziej „rozchwytywanym” politykiem w kraju. Ankietowani stwierdzili, że to właśnie z nim chcieliby spędzić tegorocznego sylwestra. Minęło już kilka lat odkąd zorganizowane na Facebooku wydarzenie „Sylwester z Andrzejem Dudą” biło rekordy popularności wśród internautów. Entuzjastyczny duch w narodzie jednak nie wygasł — świadczą o tym wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna.

Marek Jędraszewski pasterka
25.12.2022 12:06 Polityczny wątek podczas pasterki. Abp Jędraszewski o „Lex Czarnek” i decyzji Andrzeja Dudy

Arcybiskup Marek Jędraszewski prosto z ambony skrytykował ostatnie postanowienia prezydenta Andrzeja Dudy. Wszystko działo się podczas uroczystej pasterki na Wawelu w Krakowie. Ostatnio głośnym echem odbiło się weto Andrzeja Dudy w sprawie projektu ustawy „lex Czarnek”. Teraz hierarcha Kościoła Katolickiego postanowił zabrać głos w tej sprawie i podczas świątecznej pasterki wypowiedział się negatywnie o postawie głowy naszego państwa.

Amadeusz Ferrari i Natan Marcoń
21.12.2022 21:01 Amadeusz Ferrari wystosował apel do Andrzeja Dudy. Dramat masażystek z Tajlandii

Streamy Amadeusza „Ferrariego” Roślika i Natana Marconia z Tajlandii biją rekordy popularności. Tym razem zawodnicy Fame MMA wystosowali apel do prezydenta Andrzeja Dudy. Od kilku dni streamerzy atakowani są przez znaną aktywistkę – Maję Staśko. Zarzuca ona im naśmiewanie i znęcanie się nad osobami transseskualnymi. Wystosowała nawet oficjalne pismo do Twitcha z zapytaniem o to dlaczego akceptują taką formę contentu.

Andrzej Duda
20.12.2022 17:02 Wyczekiwana ustawa podpisana przez Andrzeja Dudę. Dotyczy każdej osoby, szkół, kościołów i szpitali

Andrzej Duda podpisał właśnie bardzo ważną i wyczekiwaną przez Polaków ustawę dotyczącą cen gazu na 2023 rok. Prezydent zdecydował się na stanowcze rozwiązanie. Polityk zamroził ceny gazu na 2023 rok. Od tej pory oficjalnie wiadomo, że błękitne paliwo będzie musiało kosztować tyle samo, ile w 2022 roku, czyli 200,17 zł/MWh.

bracia Golec Andrzej Duda
11.11.2022 12:58 Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe braciom Golec i Janowi Pietrzakowi

Z okazji dzisiejszego Święta Niepodległości odbyły się specjalne uroczystości, podczas których złożono kwiaty przed pomnikiem bohaterów narodowych i wręczono honorowe oznaczenia. Wśród nagrodzonych pojawili się również bracia Golec. Jak co roku, z racji przypadającego dziś 11 listopada, mogliśmy zobaczyć, jak przedstawiciele naszego państwa czczą poległych w obronie kraju oraz oddają hołd bohaterom narodowym. Po oficjalnym złożeniu kwiatów i wizycie przy pomniku Ojców Niepodległości doszło do uroczystego spotkania w Belwederze, podczas którego prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia i ordery. Czym zostali uhonorowani nasi góralscy muzycy?

Andrzej Duda
24.09.2022 10:13 Andrzej Duda wydał komunikat po śmierci Franciszka Pieczki. Ważne i wzruszające słowa

Tak Andrzej Duda wspomniał zmarłego w piątek Franciszka Pieczkę. Prezydent wydał komunikat o poruszającej treści, wielu Polaków nie miało pojęcia jak wielkie były zasługi legendarnego artysty dla polskiej kultury. W piątek 23 września cały kraj obiegła niezwykle smutna wiadomość. Franciszek Pieczka, odtwórca całej gamy niezapomnianych ról odszedł w wieku 94 lat. Zasłużonego aktora żegnają polskie gwiazdy i przyjaciele z planów. Głos zabrał także prezydent Andrzej Duda.

Agata Duda
19.09.2022 16:26 Agata Duda na pogrzebie królowej Elżbiety II. Pierwsza dama zmieniła fryzurę, wygląda jak brytyjska premier Liz Truss

Andrzej Duda i jego żona pojawili się w Londynie, aby osobiście uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych królowej Elżbiety II. Podczas tej doniosłej chwili Agata Duda zachwyciła gości swoją elegancją i idealnie dobraną czarną sukienką. Pierwsza Dama zaprezentowała się również w odmienionej fryzurze, w której bardzo przypomina brytyjską premier Liz Truss. W poniedziałek 19 września o godzinie 11 polskiego czasu odbył się pogrzeb brytyjskiej królowej Elżbiety II. W ostatnim pożegnaniu 96-letniej monarchini uczestniczyło mnóstwo znanych osobistości i głów państw, które pojawiły się w Londynie, aby osobiście złożyć hołd zmarłej. Przed trumną Elżbiety II, znajdującą się w Westminster Hall pojawił się między innymi amerykański prezydent Joe Biden, francuski polityk Emmanuel Macron czy brytyjska premier Liz Truss. Nie zabrakło również polskiej reprezentacji. W Londynie zawitał sam prezydent Andrzej Duda ze swoją małżonką.

Andrzej Duda Elżbieta II
09.09.2022 09:56 Andrzej Duda zabrał głos po śmierci Elżbiety II. Brytyjczycy nigdy nie zapomną prezydentowi pięknych słów

Dramatyczne wieści o śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II poruszyły światem. Najdłużej panująca monarchini odeszła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. Teraz legendę żegna mnóstwo osób publicznych, w tym prezydent Andrzej Duda. Polityk zamieścił specjalny post na swoim profilu na Twitterze, w którym zwrócił się do pogrążonej w żałobie Wielkiej Brytanii. Andrzej Duda złożył poddanym i rodzinie królewskiej szczere kondolencje z powodu śmierci królowej Elżbiety II.

Andrzej Duda
18.03.2022 15:39 W sieci pojawiło się stare zdjęcie Andrzeja Dudy. Nie wszystkim spodoba się ten kadr

Jeżeli ktoś zastanawiał się, jak wyglądał w młodości Prezydent RP, odpowiedź może znaleźć na jednym z instagramowych profili. W sieci opublikowano zaskakującą fotografię, na której Andrzej Duda pozuje w dość niecodziennej sytuacji. Kadr może wywołać mieszane uczucia wśród obrońców zwierząt. Andrzej Duda to figura intensywnie eksploatowana w mediach, zwłaszcza teraz, w obliczu wojny za wschodnią granicą. Prezydent pozostaje w bardzo ciepłej relacji z Wołodymyrem Zełenskim, który z dnia na dzień stał się bohaterem narodowym Ukrainy. Od początku XXI wieku żadna z głów państwa nie była wystawiona na równie niekorzystne i trudne warunki. Na prezydenckim biurku od końca lutego lądują kolejne projekty i które wymagają szybkiej i zdecydowanej odpowiedzi. W czwartek Senat przyjął ustawę o obronie ojczyzny, która została w błyskawicznym tempie podpisana przez Andrzeja Dudę.

Andrzej Duda
11.03.2022 22:41 Andrzej Duda doprowadził do łez Filipa Chajzera. Dziennikarz nie mógł opanować śmiechu

Andrzej Duda ma teraz wiele okazji do wystąpień ze względu na wojnę trwającą na Ukrainie. W trakcie jednego z nich zdecydował się na zacytowanie angielskiego przysłowia. Nie wypowiedział go jednak wystarczająco wyraźnie, co rozbawiło Filipa Chajzera. Mało tego, przede wszystkim mocno rozśmieszył także Kamalę Harris, wiceprezydent USA. Ta stała na mównicy tuż koło niego.

Andrzej Duda
05.02.2022 15:48 Sąsiad Andrzeja Dudy ujawnił, jaki naprawdę jest prezydent. Podczas prywatnych rozmów wiele wyszło na jaw

Nie ma wątpliwości, że prywatnie prezydent jakiegokolwiek kraju jest nieco innym człowiekiem od tego, którym się staje, pełniąc państwowe obowiązki. A jak w tym wypadku jest z głową naszego państwa? Jaki jest Andrzej Duda na osobności? Co nieco na ten temat zdradził w rozmowie z Faktem Tomasz Drwal, były zawodnik MMA, który całkiem przypadkiem został sąsiadem naszego prezydenta.

Kancelaria Prezydenta
02.11.2021 15:37 Jakie naprawdę małżeństwo tworzy para prezydencka? Osoba z ich otoczenia się wygadała

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jakie małżeństwo tworzą Agata i Andrzej Dudowie. Przed kamerami para zwykle prezentuje się nienagannie, obydwoje uśmiechają się do siebie z uczuciem, sprawiając wrażenie pary idealnej. Jak jest w rzeczywistości? Krystyna Wechmann, prezes Fundacji Stowarzyszeń Amazonki w rozmowie z „Dobrym tygodniem” powiedziała, jakim małżeństwem jest para prezydencka, kiedy kamery gasnął. Jak przyznała „To nie jest fikcyjne małżeństwo”.

Andrzej Duda
15.09.2021 16:44 Andrzej Duda podczas przemówienia nagle zaczął mówić o swojej córce. Wyznał, skąd wzięło się jej imię

W ostatnim czasie Andrzej Duda wraz z małżonką byli gośćmi prezydenta Węgier – Jánosa Ádera. Na miejscu prezydent wygłosił oficjalne przemówienie, podczas którego nawiązał do swojej córki Kingi Dudy. Wyznał, dlaczego nosi takie, a nie inne imię. Ze słów Andrzeja Dudy wynika, że imię jego córki nie jest przypadkowe. Okazuje się, że ma ono związek ze wspólną historią Polski i Węgier. Przypadek?

20.08.2021 14:57 Niespodziewane słowa Roksany Węgiel o Andrzeju Dudzie

Roksana Węgiel była jedną z gwiazd, występujących w Sopocie na Top of the Top Festival 2021. Zasłynęła nie tylko występem, ale i… szczerą wypowiedzią o Andrzeju Dudzie, podczas rozmowy z dziennikarzami. Roksana Węgiel miała w tym roku pecha na sopockim festiwalu: organizatorzy pomylili ją z wokalistką Viki Gabor. To, co jeszcze bardziej zbulwersowało obserwatorów festiwalu, to wypowiedź wokalistki o aktualnym prezydencie Polski. Kilka tygodni temu Roksana Węgiel wrzuciła na swojego Instagrama zdjęcia, na których pozuje w różowej sukience z pomarańczowymi wstawkami i dopasowanym stylistycznie i kolorystycznie płaszczu, rękawiczkach i butach. Fotografie z sesji zdjęciowej spodobały się nie tylko wielbicielom artystki, ale i samemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który polubił fotki „Roxie”, zostawiając pod nimi serduszko. Zachowanie Andrzeja Dudy spotkało się z dużą krytyką zarówno wśród obywateli, jak i specjalistów od PR, którzy komentowali, że takie zachowanie godzi w powagę zajmowanego przez niego stanowiska.

15.08.2021 12:04 Justyna Pochanke ujawniła prawdziwy powód odejścia z TVN

Kiedy kilka miesięcy temu Justyna Pochanke znienacka ogłosiła swoje odejście ze stacji TVN tuż po tym, jak prezydentem został Andrzej Duda, w mediach zawrzało. Teraz dziennikarka wyjaśnia, jaki był prawdziwy powód jej odejścia. Czy rzeczywiście chodziło o Andrzeja Dudę? Czemu Pochanke odeszła z TVN? Prawda jest zupełnie inna, choć dziennikarka nie stroni od tematów politycznych.

03.08.2021 21:03 Kolejny wpis Andrzeja Dudy wywołał falę komentarzy. Niewiarygodne, co zauważyli internauci

Wiele kontrowersji wzbudził najnowszy wpis Andrzeja Dudy na Twitterze. Okazuje się, że wielu internautów doszukało się złej woli prezydenta w gratulacjach dla polskich medalistek na igrzyskach olimpijskich.

Małgorzata Trzaskowska (1)
01.06.2021 21:10 Małgorzata Trzaskowska powiedziała co myśli o prezydencie Andrzeju Dudzie. Nie były to miłe słowa

W najnowszym wpisie w mediach społecznościowych Małgorzata Trzaskowska nawiązała, choć nie bezpośrednio, do Andrzeja Dudy. Małżonka Rafała Trzaskowskiego nie miała do powiedzenia na jego temat nic miłego. Mimo przegranej małżonka w ostatnich wyborach prezydenckich Małgorzata Trzaskowska aktywnie działa i komentuje bieżące wydarzenia w kraju w social mediach. Ostatnio na jej oficjalnym profilu na Instagramie pojawił się wpis, który skierowała do swoich pociech. Przemyciła w nim jednak nawiązanie do osoby Andrzeja Dudy.

06.04.2021 23:30 Przyjaciel Krawczyka powiedział, co sądzi o słowach Andrzeja Dudy. „Nie przemyślał, co powiedział”

Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został zapytany przez redaktora portalu Plotek, co sądzi na temat słów Andrzeja Dudy, które opublikował po śmierci wybitnego artysty. Zdaniem Mariana Lichtmana prezydent nie przemyślał dobrze swoich słów. Marian Lichtman współpracował z Krzysztofem Krawczykiem w zespole Trubadurzy. Znał go bardzo dobrze, dlatego też Plotek postanowił go zapytać o komentarz Andrzeja Dudy: – Myślę, że Pan Prezydent powinien więcej słuchać albo może Krzysztof nie był w jego typie artysty – powiedział muzyk.

Agata Duda
29.03.2021 09:52 Agata Duda wspomniała awanturę z mężem. Wszystko miało miejsce w samolocie

Agata Duda, żona prezydenta Andrzeja Dudy, rzadko udziela wywiadów i przemawia publicznie. Najczęściej po prostu towarzyszy swojemu mężowi w pełnieniu obowiązków. Jak się okazuje, potrafi też jasno wyrazić swoje zdanie, kiedy wymaga tego sytuacja. Agata Duda jest pierwszą damą od 2015 roku. Znana jest z elegancji, a jej zachowanie zawsze koresponduje z jej nienagannym ubiorem. Mimo to zdarzają się sytuacje, w których pani prezydentowa pokazuje inną stronę swojej osobowości.

Andrzej Duda
14.03.2021 23:16 Jakie wykształcenie ma Andrzej Duda? Mało kto ma pojęcie, nie wszystko poszło po jego myśli

Jakie wykształcenie ma Andrzej Duda? Nie wszyscy to wiedzą. Prezydent studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim i uważany jest za najbardziej wykształconego spośród wszystkich głów państwa III RP. Miał jednak pewne problemy. Nie udało mu się wszystko, co sobie zamierzył. Jak widać, potknięcia zdarzają się nawet przy takich karierach.

Andrzej Duda
23.02.2021 14:57 Andrzej Duda pokazał zdjęcie z młodości. Na fotografii pozuje w harcerskim mundurze

Jak prezydent prezentował się za młodu w harcerskim mundurze? Andrzej Duda pochwalił się jednym ze swoich starych zdjęć. Zrobił to w konkretnym celu. Postanowił złożyć harcerzom życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który przypadał na 22 lutego.

500 plus
18.02.2021 08:47 Andrzej i Agata Duda obchodzą kolejną rocznicę ślubu

Andrzej Duda i Agata Duda obchodzą dziś niezwykle ważne święto. Mowa o rocznicy ich ślubu. Tego dnia przed 26 laty para pobrała się i rozpoczęła nową wspólną drogę. Posypią się życzenia i gratulacje. 18 lutego 1995 roku, czyli 26 lat temu, para prezydencka wzięła ślub kościelny w kościele św. Franciszka Salezego w Krakowie. Byli wtedy ze sobą już od dłuższego czasu – poznali się jeszcze w liceum. Andrzej Duda i Agata Duda świętują 26 lat małżeństwa. Jak żyli na samym jego początku? Andrzej Duda miał zakochać się w swojej przyszłej żonie od pierwszego wejrzenia, lecz ona nie była z początku przekonana. – Dudek, bo tak wołali na niego rodzice, od razu zagiął na Agatę parol. On się jej niespecjalnie podobał, nie chciała z nim iść na tańce – można przeczytać w książce Anny Nowak „Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej”. W końcu jednak Agata postanowiła dać przyszłemu prezydentowi szansę i wkrótce para zaczęła się umawiać – to do kina, to na „Tańce letnie” w Piwnicy pod Baranami. Potem nadszedł czas studiów. Andrzej Duda wybrał prawo, a Agata – germanistykę. Prócz nauki wyszukiwali sobie również ciekawe rozrywki. Jedną z największych przygód była podróż autostopem po Europie. – To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z Nutellą – wspominał Andrzej Duda.

Kinga Duda
13.02.2021 16:58 Samodzielne życie Kingi Dudy nie jest takie samodzielne. Zdjęcia kobiety pojawiły się w sieci

Kinga Duda już nie jest doradcą prezydenta, córka Andrzeja Dudy postanowiła rozpocząć samodzielne życie na własną kieszeń. Jednak okazuje się, że zawsze może liczyć na pewną pomoc w postaci specjalnego nadzoru. Super Express pokazał zdjęcia! Kinga Duda obecnie mieszka w Warszawie, gdzie jej ojciec pełni funkcję prezydenta. Redakcja Super Expressu przyłapała prezydencką córkę na jednym z osiedli w stolicy. Cały czas przebywał z nią jej funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa.

18.01.2021 10:56 SE: Andrzej Duda z żoną bawił się na domówce w Krakowie. Opuścił dom znajomych po 1 w nocy [FOTO]

Super Express donosi, że Andrzej i Agata Dudowie wybrali się na domówkę do znajomych. Para prezydencka miała odwiedzić przyjaciół w Krakowie. Mieli się świetnie bawić, ponieważ mieszkanie mieli opuścić ok. 1 w nocy. Paparazzi przyłapali prezydenta i pierwszą damę przed blokiem. — To było miłe spotkanie — mówi Super Expressowi osoba z otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy. Czy Andrzej Duda dopuścił się złapania reżimu sanitarnego?

Piotr Machalica
14.12.2020 12:06 Andrzej Duda żegna Piotra Machalicę. Prezydent napisał rzecz, której nikt się nie spodziewał

14 grudnia w nocy odszedł Piotr Machalica. Artysta zmarł w jednym z warszawskich szpitali. Prezydent Andrzej Duda pożegnał go m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych. We wpisie na Twitterze wspominał uwielbianego i wybitnego polskiego aktora. Z tego artykułu dowiesz się: W jakich słowach Andrzej Duda pożegnał wybitnego aktora Czy podano oficjalną przyczynę śmierci artysty Jak na wpis prezydenta zareagowali internauci — Dziś w nocy odszedł Pan Piotr Machalica — wybitna Postać polskiej sceny teatralnej, filmowej i piosenki aktorskiej. Swoimi rolami potrafił bawić ale i skłaniać do refleksji. Będzie Go brakowało. Smutny dzień. RIP. — napisał Andrzej Duda na Twitterze.