Adam Małysz i jego małżonka, Iza otrzymali list od prezydenta i Agaty Dudy z okazji świąt wielkanocnych. Andrzej Duda życzył rodzinie skoczka spokojnego i radośnie spędzonego czasu. Izabela Małysz opublikowała treść listu na InstaStories.

Adam Małysz niejednokrotnie otrzymywał do swojego pięknego domu w Wiśle listy od znajomych i fanów. Jednym z drugich wymienionych jest prezydent Andrzej Duda i jego małżonka, Agata Duda. Nie zapomnieli o rodzinie skoczka także na święta.

Andrzej Duda wysłał list do Adama Małysza

Prezydent Andrzej Duda niejednokrotnie udowadniał, że jest wielkim fanem skoków narciarskich. Jeszcze przed pandemią koronawirusa wraz z małżonką regularnie pojawiali się na konkursach pucharu świata, by wspólnie dopingować polskich orłów.

Jednym z wielkich idoli prezydenta był Adam Małysz, który w 2011 roku postanowił przejść na sportową emeryturę i zakończyć przepiękny rozdział w swoim życiu. Nie zmienia to faktu, że głowa państwa nie zapomniał o skoczku i w dalszym ciągu śledzi jego karierę zawodową.

Izabela Małysz pochwaliła się na InstaStories zdjęciem, na którym widnieje list od prezydenta i jego małżonki. Para prezydencka złożyła rodzinie skoczka najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Wielkanocnych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz radości, optymizmu i dobrych myśli dzielonych z bliskimi, życzą Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – czytamy w liście.

Czym dzisiaj zajmuje się Adam Małysz?

Od momentu zakończenia kariery skoczka narciarskiego Adam Małysz pozostawał aktywny sportowo oraz zawodowo. Postanowił zmienić dyscyplinę i zostać kierowcą rajdowym. W latach 2012 – 2016 pięciokrotnie miał przyjemność uczestniczyć w rajdzie Dakar.

Tuż po piątej próbie skoczek postanowił wrócić do pasji narciarskiej, jednak tym razem nie na skocznię. Jeszcze tego samego roku objął funkcję dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Prezydent Andrzej Duda uhonorował Adama Małysza Orderem Odrodzenia Polski w 2019 roku, czym pochwalił się w mediach społecznościowych. W tym roku medal ten otrzymał Robert Lewandowski, jednak on postąpił inaczej.

Mamy nadzieję, że święta wielkanocne u Małyszów przebiegły doskonale i bezpiecznie. Życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz zdjęcie:

Adam Małysz
fot. instagram.com/izamalysz

Adam Małysz i jego żona otrzymali list świąteczny od prezydenta Andrzeja Dudy i jego żony.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plotek.pl

Poprzedni artykułSzczena z „Chłopaków do wzięcia” zwrócił się do fanów i prosi o pomoc. Mała dziewczynka potrzebuje pilnej operacji
Następny artykułMichał Milowicz podał informacje o przyczynie śmierci aktora „Świata według Kiepskich” i „M jak miłość” Pawła Czajora
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl