Nie żyje Włodzimierz Wander, muzyk, kompozytor i saksofonista. O jego śmierci poinformowała jego córka Dominika Wikrent na swoim profilu na Facebooku. Muzyk zmarł w wieku 81 lat. To ogromna tragedia dla rodziny Bogumiły Wander.

Włodzimierz Wander był utalentowanym muzykiem, który był uznawany za jedną z ważniejszych postaci rock’n’rolla. Grał w Niebiesko-czanych i Czerwono-czarnych. Córka podała, że w ostatnim czasie bardzo chorował.

Nie żyje Włodzimierz Wander

Włodzimierz Wander zmarł w niedzielę, 29 listopada w swoim domu w Chicago. Jego córka w oficjalnym oświadczeniu poinformowała:

– Dzisiaj nad ranem odszedł po drugiej chorobie, nasz tato Włodek Wander. Miał 81 lat. Nieprzeciętnie utalentowany muzyk, kompozytor, piosenkarz, artysta estradowy. Kierownik artystyczny grupy Niebiesko – Czarni, Polanie i słynnego w USA Wanderband – wspomina córka artysty. 

Córka artysty wspomina jego nieprzeciętny talent. Istotnie, Włodzimierz Wander miał ogromny wpływ na polskiego rock’n’rolla, a od momentu wyprowadzki do Stanów, tworzył dla polskiej Polonii:

Muzyka była treścią jego życia. Miał nieprzeciętny i niepowtarzalny talent muzyczny… Był też bardzo towarzyski, z dużym poczuciem humoru, uwielbiał być wśród swoich licznych przyjaciół. […] Dziękuje z góry za zrozumienie i danie nam czasu potrzebnego do ukojenia żalu po stracie taty – czytamy w oświadczeniu.

Teksty wybrane dla Ciebie

Włodzimierz Wander – legenda polskiej muzyki

Z polskimi zespołami Niebiesko-Czarni, Polanie i Wanderpol przejechał cały świat. Koncertował w ZSRR i wschodnim bloku, a także w RFN i USA. W 1965 roku wyruszył w trasę koncertową z popularną brytyjską grupą The Animals.

Na stałe w Stanach Wander zamieszkał kilkadziesiąt lat temu w 1977 roku. Po wielu latach grania w Polsce zdecydował się spróbować swoich sił za granicą. W Chicago w klubie Milford wziął udział w koncercie obok Krzysztofa Klenczona i Krystof Bandu Krzysztofa Krawczyka.

W latach 1984-2003 Wander był właścicielem legendarnego klubu polonijnego „Cardinal” w Chicago. Klub gościł na swojej scenie największe gwiazdy polskiej estrady m.in.: Karin Stanek, Krystynę Prońko, Czesława Niemena, Bogusława Meca, Stana Borysa, Piotra Fronczewskiego, Waldemara Kocoń, No To Co i Skaldów.

Rodzina i przyjaciele Wandera wspominają go, jako bardzo uśmiechniętego i pogodnego człowieka. Dla Bogumiły Wander Włodzimierz był ukochanym bratem. Sama prezenterka telewizji niestety także poważnie choruje. O jej stanie opowiedział ostatnio publicznie jej mąż Krzysztof Baranowski.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

????????????Dzisiaj nad ranem odszedl po drugiej chorobie, nasz tato Wlodek Wander ???????????? Mial 81 lat.
Nieprzecietnie utalentowany…

Opublikowany przez Dominikę Wikrent Niedziela, 29 listopada 2020

O śmierci artysty poinformowała córka, Dominika.

bogumiła wander
TRICOLORS/East News

Bogumiła i Włodzimierz byli zżytym rodzeństwem. 

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułMatylda Damięcka z zakrawioną głową. „Dostałam od pana policjanta”. Opublikowała wstrzasające nagranie
Następny artykułMinisterstwo potwierdziło, darmowe leki dla konkretnej grupy kobiet w Polsce. Wiele może nie mieć pojęcia
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl