Bombki na choinkę ze zdjęciami z Auschwitz to już całkowita przesada. Nie dość, że produkt ten stał się niewypałem, to dodatkowo obraził wiele osób. Jak się okazuje, podobnych produktów jest o wiele więcej, niż możemy sobie wyobrazić. Jakim trzeba być człowiekiem, aby sprzedawać coś takiego? 

Czasami trzeba naprawdę poważnie zastanowić się nad tym, co chcemy wystawić na aukcję. Ktoś, kto postanowił sprzedawać bombki choinkowe przedstawiające obrazy z nazistowskiego obozu koncentracyjnego najwyraźniej nie wiedział, ile krzywdy i bólu może wywołać taki gadżet u niektórych osób. 

Bombki choinkowe z bramą śmierci Auschwitz

Pewien człowiek w okresie przedświąteczny, postanowił wystawić na Amazonie bombki choinkowe. Nie były to jednak zwykłe ozdoby. Możemy zobaczyć na nich między innymi bramę śmierci w Auschwitz. Za taką ozdobę musielibyśmy zapłacić około 50-60 zł. Jest to oczywiście kwota, która została pomniejszona o specjalną, bożonarodzeniową promocję.

Jakie jeszcze gadżety z obrazem nazistowskiego obozu możemy zakupić? Poza ozdobami choinkowymi były wystawione, także otwieracze do piwa, akcesoria komputerowe, poduszki, torby na zakupy z nadrukiem drutu kolczastego, a nawet… spódniczki ze zdjęciem krematorium. 

Jak zareagowali internauci?

Pomysł na takie gadżety oburzył wiele osób, które natrafiły na jedną z aukcji Amazona. Sytuacja zrobiła się jeszcze bardziej poważna, kiedy dowiedziało się o niej Muzeum Auschwitz. Na ich prośbę kontrowersyjne ozdoby od razu zostały wycofane ze sprzedaży.

Rzecznik Amazona wydał oficjalne oświadczenie, że produkty zostały na stałe usunięte. Zaznaczył, że wszyscy sprzedawcy, którzy będą próbowali sprzedawać podobne gadżety będą musieli liczyć się z przykrymi konsekwencjami, a nawet usunięciem kont.

Gadżety są zwyczajną kpiną z cierpienia ofiar obozów zagłady. Mimo że zostały one permanentnie usunięte z Amazona, okazuje się, że można je nabyć w inny sposób, np. w aplikacji Wish shopping. Sprawą zainteresowały się światowe media, takie jak New York Times, BBC czy Guardian. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bombki
https://twitter.com/AuschwitzMuseum

Na Amazonie można kupić przeróżne rzeczy, to jednak przeszło wszelkie granice.

bombki
https://twitter.com/AuschwitzMuseum

Jakim trzeba być człowiekiem, aby stworzyć coś takiego?

bombki
wikipedia.org, Bibi595

Należy upamiętniać ofiary nazistów, jednak nie w taki sposób. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz
  2. Przyjaciółki, które znają się 80 lat. Właśnie przeprowadziły się do tego samego domu starców
  3. Kilka minut po porodzie lekarz zorientował się, że popełnił błąd. Mógł się zdobyć tylko na przeprosiny
  4. Chłopak dowiedział się, ilu facetów miała wcześniej jego narzeczona. „Nie wiem, czy po tym chce się z nią żenić”
  5. W dniu ślubu żona postanowiła dać mężowi prezent. Gdy go zobaczył nie mógł przestać płakać

źródło: jestpozytywnie.pl

 

 

Poprzedni artykułKilka minut po porodzie lekarz zorientował się, że popełnił błąd. Mógł się zdobyć tylko na przeprosiny
Następny artykułZnalazła porzucone w trawie niemowlę. Kiedy odsłoniła kocyk, zamarła
Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.