Pewna kobieta imieniem Louise skarżyła się na bóle międzymiesiączkowe i krwawienie. Początkowo była przekonana, że to ciąża, jednak wykonany test wyszedł negatywny. Podobnie stało się na wizycie u lekarza. Okazało się, że jest poważnie chora i cierpi na nowotwór drugiego stopnia.

Ciąża bardzo często zostaje wykryta w niespodziewanym momencie. Tak też myślała Louise, jednak prawda okazała się całkowicie inna. Kobiecie wykryto potworniaka dojrzałego.

Dziewczyna wykonała siedem testów ciążowych

Problemy Louise rozpoczęły się kiedy na jej karku wybiła 25 rocznica urodzin. Właśnie wtedy po raz pierwszy odczuła bóle w dolnych partiach brzucha. Po jakimś czasie problem zaczął narastać i zauważyła krwawienie między cyklem miesiączkowym. W związku z tym małżonek namówił ją, by wybrała się do lekarza.

Pierwotnie myślała, że to ciąża i jakieś efekty uboczne, jednak test wyszedł negatywny. Podczas wizyty poprosiła o wykonanie jeszcze jednego badania. Jak się okazało, również z negatywnym wynikiem. Zaczęto się wówczas zastanawiać, o co dokładnie chodzi i gdzie tkwi problem.

Najgorszy był fakt, że problemu Louise zaczęły narastać. Pojawiły się kolejne objawy tj. ból pleców, częste oddawanie moczu, czy utrata apetytu. 25-latka nie przestawała w próbach i cały czas wykonywała testy ciążowe, które wychodziły negatywnie. Lekarze nie wiedzieli co robić.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Łącznie okazało się, że wykonała siedem testów ciążowych. Po przekonaniu, że z Louise jest coś nie tak, zaczęto doszukiwać się problemu gdzieś indziej. Wykonano badania, które wykazały, że jej życiu może zagrażać niebezpieczeństwo.

Myślała, że to ciąża. Cierpiała na nowotwór

Lekarze skierowali Louise na badanie ultrasonograficzne, które wyjawiło całą prawdę na temat dolegliwości 25-latki. Okazało się, że cierpi na nowotwór drugiego stopnia, potworniaka dojrzałego. Jest to rzadki typ torbieli jajnika, który rozprzestrzenił się na jej cały żołądek i uciskał przy tym inne organy wewnętrzne.

Warto zaznaczyć, że choroba ta zwykle diagnozowana jest u młodych dziewcząt, lub kobiet po ukończeniu dwudziestego roku życia. Louise okazała się zatem prawdziwym wyjątkiem wśród kobiet, których ta choroba dotknęła aż pięć lat po ukończonej dwudziestce.

Guz był tak duży, że lekarze mieli ogromny problem, by go usunąć. Operacja trwała ponad cztery godziny, jednak na szczęście zakończyła się sukcesem. Co najważniejsze, w żaden sposób nie wpłynęła na płodność kobiety. Profesor Haney Gabra, dyrektor oddziału raka jajników powiedział:

Objawy obrzęku lub powstawania grudek żołądka można pomylić z ciążą, ale może to być również nowotwór lub wiele innych rzeczy. Podróż Louise dostarcza nam potężnej lekcji, kobiety muszą być czujne, gdy tylko poczują, że coś jest nie tak. Profesor ma nadzieję, że następny test ciążowy kobiety będzie pozytywny – mówi specjalista.

Mamy nadzieję, że z dziewczyną jest wszystko w porządku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: mirror.co.uk

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl