Pewna kobieta za pośrednictwem serwisu TikTok poinformowała, że będąc w ciąży, zaszła w kolejną ciążę. Jej wyznanie brzmi zupełnie niewiarygodnie, jednak historia pokazuje, że do podobnych sytuacji dochodziło już wcześniej. Jak to możliwie?

Kolejna ciąża podczas ciąży? To wszystko brzmi bardzo pokrętnie, ale okazuje się, że to możliwe. Jednak do podobnych wydarzeń dochodzi bardzo rzadko i muszą zajść odpowiednie do tego warunki.

Podwójna ciąża

Podobne poczęcia zdarzają się niezwykle rzadko, niemniej jednak mają miejsce. Co więcej, dzieci mogą mieć wtedy różnych ojców! W podobnych przypadkach mówi się o tzw. napdłodnieniu lub superfekundacji.

Dochodzi do tego, kiedy dwie różne komórki jajowe z tego samego cyklu zostaną zapłodnione podczas dwóch różnych stosunków. Jednak do aktów seksualnych musi dojść w niewielkim odstępie czasu (od trzech dni do maksymalnie dwóch tygodni).

Agnieszka Krzemińska z Polityki wskazuje, że chociaż w literaturze naukowej opisano zaledwie 20 przypadków, kiedy ojcami dzieci pochodzącymi z jednej ciąży byli mężczyźni dwóch ras, to badania genetyczne wskazują jasno. Okazuje się, że nawet 5 proc. bliźniąt może mieć dwóch różnych ojców.

Ciążę powstałą w wyniku nadpłodnienia widać niekiedy na badaniach USG, gdy jeden płód pojawia się wcześniej od drugiego. Różnice w wielkości płodów byłyby z pewnością znacznie wyraźniejsze, gdyby u kobiety doszło do zapłodnienia dodatkowego — czytamy w jej artykule na stronie Polityki.

O ile nadpłodnienie jest bardzo powszechne wśród zwierząt np. psów lub kotów, o tyle u ludzi zdarza się bardzo rzadko. Zupełnie innym zjawiskiem jest superfacja, czyli ciąża dodatkowa.

Dochodzi do niej, kiedy drugie jajeczko zostanie zapłodnione podczas innego cyklu miesiączkowego. U ludzi ciąża dodatkowa jest mało prawdopodobna. Może do niej jednak dojść podczas sztucznej inseminacji.

Kolejna ciąża w ciąży? Przytrafiło się to pewnej amerykańskiej tiktokerce

To takiego niewiarygodnego zapłodnienia doszło u jednej z amerykańskich tiktokerek znanej pod pseudonimem TheBlondeBunny1. Kobieta była już w jednej ciąży z bliźniętami, a za pomocą platformy poinformowała, że zaszła w kolejną. To niejedyne wstrząsające wyznanie, jakie już mogliśmy usłyszeć na tej platformie.

Amerykanka jest w 17. tygodniu ciąży i twierdzi, że jej dzieci są odpowiednio 10 i 11 dni starsze od trzeciego malucha. Razem z mężem nie może się doczekać, kiedy w końcu będzie mogła trzymać je w ramiona.

Przyszła mama trojaczków ma nadzieję, że ciąża będzie przebiegała prawidłowo. Pozostaje życzyć jej pomyślnego rozwiązania oraz zdrowych maluchów.

Słyszałyście wcześniej o czymś podobnym? A może któraś u was z rodziny przeżyła coś takiego?

Zobacz zdjęcia:

ciąża
fot. tiktok.com/theblondebunny1

Kobieta była w ciąży z bliźniętami.

ciąża
fot. tiktok.com/theblondebunny1

Później poinformowała, że spodziewa się także 3. dziecka.

ciąża
fot. tiktok.com/theblondebunny1

Przyszła mama z niecierpliwością wyczekuje potomstwa.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 

Poprzedni artykułMorderstwo w Niebuszewie pod Szczecinem
Następny artykułMagda Narożna dementuje plotki o stracie ciąży
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl