Data taka jak dzisiejsza zdarza się tylko raz na tysiąc lat, co nadaje jej niezwykłego znaczenia. Jest idealnie symetryczna, jest także palindromem — to znaczy, że czyta się ją dokładnie tak samo z obu stron. Dla wielu osób z różnych stron świata ma to ogromne znaczenie. Jakie dokładnie?

Kolejna data taka jak dzisiejsza, czyli 02.02.2020 nie zdarzy się przez wiele lat. Poprzednią taką datą była 01.01.1010 a następna będzie dopiero 03.03.3030. W dodatku dzisiejszy dzień to 33. w tym roku, a do jego końca pozostało 333 dni!

Data szczególnie ważna w Chinach

Na ten dzień z zapartym tchem czekało wiele osób szczególnie w Chinach. Ten naród przywiązuje wielką wagę zarówno do liczb, jak i do symboliki. Nic więc dziwnego, że ta bardzo szczególna data ma dla nich ogromne znaczenie. Wiele osób zaplanowało na ten dzień ważne uroczystości jak śluby.

02.02.2020 nie tylko podoba się Chińczykom ze względu na swoją symetryczność, ale również na to, w jaki sposób się ją wymawia. W języku chińskim brzmi ona podobnie do słów kocham cię, kocham cię. Z tego powodu i ponieważ w Chinach wierzy się w to, że pary przynoszą szczęście, wiele osób zaplanowało na ten dzień śluby.

Niestety, z powodu szalejącego koronawirusa, nie będą się one mogły odbyć. W Chinach panuje obecnie zakaz zgromadzeń, ponieważ te doprowadzają do tego, że wirus rozprzestrzenia się szybciej. To znaczy, że odwołanych zostało wiele ślubów, uroczystości weselnych, a nawet pogrzeby są maksymalnie skracane. 

Równe daty urodzin

Bardzo równe mogą być również daty urodzeń dzieci poczętych tego dnia! 11 listopada 2020 roku czy 11.11.2020 to kolejna prosta i powtarzalna data, chociaż nie tak niezwykła jak ta dzisiejsza. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

data
canva.com

Dzisiejsza data jest wyjątkowa. 

data
canva.com

W Chinach wiele osób zaplanowało na ten dzień wesela, niestety trzeba było je odwołać. 

data
canva.com

Kolejna taka data szybko się nie perzydarzy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje aktorka kultowych seriali. „Odeszła we śnie” – poinformowała córka
  2. Anna Mucha planuje ślub? Pokazała zdjęcie z miejsca uroczystości, niedawno rozstała się z partnerem
  3. Ojciec nie przyznawał się do córki przez jej wygląd. Popłakał się, gdy przeszła metamorfozę

źródła: fakt.pl, cnn.com

Poprzedni artykułŚwieczka z KFC o zapachu kurczaka. Jeżeli kochasz jeść, jest to prezent dla ciebie
Następny artykułNajsłodszy piesek na świecie. Wygląda jak deszczowa chmurka
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego