Dlaczego nie jestem gotowa na związek? To, że czujesz się samotna nie oznacza, że od razu powinnaś angażować się w relację. Zwyczajnie możesz nie być na nią gotowa. Poniżej znajdziesz 6 powodów na to, że z miłością warto czasem poczekać. 

Poznałaś interesującego mężczyznę, a między wami zaczęło iskrzyć. Odnosisz jednak wrażenie, że to nie jest odpowiedni czas na budowanie nowej relacji. Dlaczego nie jestem gotowa na związek? Powodów może być kilka. Odkryj je razem z nami!

Dlaczego nie jestem gotowa na związek?

Nadal myślisz o swoim byłym

Zanim zaangażujesz się w nową relację, warto zadać sobie pytanie, czy w pełni rozliczyłaś się z przeszłością. Jeżeli nadal rozpamiętujesz swojego byłego faceta, nieustannie obserwujesz każdy jego ruch w mediach społecznościowych i liczysz na to, że spotkasz go na piątkowej imprezie, powinna ci się zapalić czerwona lampka. Pamiętaj: zanim wejdziesz w nową relację, powinnaś zamknąć rozdział pod tytułem mój był chłopak.

Jesteś flirciarą

Interesuje cię wielu mężczyzn i nie chcesz ograniczać się do jednego. Wieczory spędzasz na Tinderze i  umawiasz się z na niezobowiązującego drinka, który czasami kończy się wspólnym śniadaniem. To ewidentny znak, że jeszcze nie pora, by wiązać się na stałe. Czas na zabawę też jest potrzebny! 🙂

Wolisz spędzać czas z koleżankami

Jesteś zwierzęciem stadnym, a bez porannej kawy w gronie najlepszych przyjaciółek nie wyobrażasz sobie życia. W związku liczy się odpowiednie ustawienie priorytetów. Relacje ze znajomymi są bardzo ważne, jednak nie powinny przysłaniać ci całego świata kosztem partnera. Zanim zdecydujesz się na związek, zastanów się poważnie: czego tak naprawdę pragnę? Co jest dla mnie najważniejsze? Pamiętaj, że powinnaś być ze sobą szczera. 

Szukasz w mężczyźnie wyłącznie opiekuna

Rozlicz się z samą sobą. Jeżeli odczuwasz przesadną potrzebę bycia pod czyjąś opieką i wydaje ci się, że jesteś niezdolna do samodzielności, masz trudności z podejmowaniem decyzji i z trudem radzisz sobie z ich konsekwencjami, to najprawdopodobniej nie potrzebujesz chłopaka, tylko wizyty u psychologa. Jeśli szukasz w partnerze wyłącznie opiekuna, to nie jesteś gotowa na związek. 

Nie lubisz samej siebie

Jeżeli siebie nie pokochasz, możesz być pewna, że nie uda ci się stworzyć stabilnej relacji, opartej na zaufaniu, bliskości i wzajemnym zrozumieniu. Najpierw powinnaś rozliczyć się z samą sobą. Dopiero wtedy rozpocznij poszukiwania swojej drugiej połówki. Dowartościowanie się przez związek przyniesie krótkotrwałe efekty, a na dłuższą metę będziesz czuła się tylko gorzej.

Presja otoczenia

Na rodzinnych spotkaniach wszystkie babcie i ciocie nieustannie dopytują, czy kręci się koło ciebie jakiś kawaler, a ty ze łzami w oczach odpowiadasz, że nadal jesteś sama. Co chwilę na Facebooku widzisz ślubne zdjęcia największych nudziar z twojej klasy, podczas gdy ty spędzasz wieczory z Netflixem. Jeżeli chcesz się związać tylko dlatego, żeby zaimponować rodzinie i znajomym — zdecydowanie powinnaś poczekać. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dlaczego nie jestem gotowa na związek?
unsplash.com — Kyle Broad

Nie zawsze jest dobry moment na związek.

 

dlaczego nie jestem gotowa na zwiazke?
unsplash.com — Milada Vigerova

Czasami powinnyśmy dać sobie chwilę oddechu.

 

dlaczego nie jestem gotowa na związek?
unsplash.com — Wei Ding

Dlaczego nie jestem gotowa na związek? Powodów może być wiele.

 

dlaczego nie jestem gotowa na związek?
unsplash.com — Chris Barbalis

Jeśli mamy problemy z własną samooceną, trudno będzie nam zbudować wartościową relację.

 

dlaczego nie jestem gotowa na związek?
unsplash.com — Naomi August

Nie rób nic wbrew sobie. Stwórz relację dopiero wtedy, gdy będziesz na nią gotowa.  

  1. W Boże Narodzenie zmarła 15-letnia Gabrysia. Na jej leczenie Polacy uzbierali 4 miliony złotych
  2. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  3. Beata Tyszkiewicz nie lubi świętować Sylwestra. Dama wyjawiła ważny powód
  4. Tata samotnie wychowuje 7 dzieci. Tuż przed świętami zaczepił go nieznajomy i wywołał morze łez
  5. Horoskop miłosny na styczeń. Kogo czekają romantyczne uniesienia, a kogo same rozczarowania?
  6. Viki Gabor po raz pierwszy pokazała swojego brata! Prawdziwy adonis, dziw bierze, czym się zajmuje

 

Poprzedni artykułMężczyzna znalazł zaskakujący sposób na pozbycie się wągrów. Nagranie stało się hitem w sieci
Następny artykułPaweł Deląg spotyka się z gwiazdą Polsatu. Przyłapano ich na sekretnej randce