Dom Chłopaków w Broniszewicach to miejsce wyjątkowe. Prowadzą go siostry zakonne, które pod swoimi skrzydłami mają, jak same mówią, 56 synów. Niepełnosprawni intelektualnie i fizycznie mężczyźni w różnym wieku tutaj mogą poczuć się kochani i otoczeni prawdziwą, rodzinną miłością.

Jest ich kilkudziesięciu. Każdy z nich ma własne pasje i marzenia, każdy jest wyjątkowy. Siostry zakonne otaczają ich niezwykłą opieką, troską i matczyną miłością. Dom Chłopaków jest miejscem, w którym osoby często odrzucane i niezrozumiane przez społeczeństwo, czują się po prostu kochane.

Dom Chłopaków w Broniszewicach

Siostry prowadzące Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach podkreślają, że ich podopieczni nie traktują siebie jak osoby chore, czy ułomne. Swoją troską, ciepłem i bezinteresowną sympatią mogliby obdarzyć cały świat.

Najmłodsi z nich mają 3, 4 lata, najstarsi 67 lat. W domu wszyscy mogą spędzać ze sobą czas, wspierać nawzajem i realizować swoje pasje. Są podzieleni na 4 grupy, z których każdą opiekuje się inna siostra. Chłopcy nie mówią o swoich chorobach i nawet ci przykuci do łóżka potrafią obdarzyć każdego szczerym uśmiechem. Mogą liczyć na rehabilitację i odpowiednią opiekę pod okiem kochających sióstr, a w zamian dają im pokłady miłości, troski i szacunku.

Jak czytamy na oficjalnej stronie, choć Dom przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży, większość podopiecznych pozostanie tu do końca swojego życia ze względu na ogromną więź emocjonalną łączącą ich z tym miejscem. Nagła zmiana miejsca zamieszkania mogłaby okazać się dla nich zbyt trudna. Tutaj też są otoczeni opieką, szacunkiem i miłością 24 godziny na dobę, a siostry dla wielu z nich są jak biologiczne matki.

Wesprzyj Dom Chłopaków

Wychowanków Domu Chłopaków można wesprzeć finansowo, by mogli nadal cieszyć się opieką najwyższej jakości. Można zrobić to online lub za pomocą tradycyjnego przelewu. Jeżeli chcesz wesprzeć Dom Chłopaków w Broniszewicach, kliknij TUTAJ. Zarówno siostry, jak i ich podopieczni z pewnością skorzystają z tego daru w najlepszy możliwy sposób.

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

 

dom chłopaków

Dom Chłopaków w Broniszewicach to wyjątkowe miejsce.

Poprzedni artykułNajgorętsze znaki zodiaku tej jesieni. Rozgrzeją lepiej, niż najlepszy termofor
Następny artykułGala Romance TV przyciągnęła całą plejadę gwiazd. Pojawiły się najważniejsze postaci ze świata show-biznesu
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.