Dziadek zmaga się z rzadką przypadłością, na którą nie wynaleziono jeszcze lekarstwa. Przy jego dolegliwości medycyna w dalszym ciągu wydaje się bezsilna. Być może zabrzmi to absurdalnie, ale mężczyzna od 59 lat nie zmrużył oka nawet na minutę. Pomimo braku snu i regeneracji, jego wygląd zadziwia. 

Sen teoretycznie powinien być jedną z podstawowych potrzeb biologicznych człowieka, bez której nie może on prawidłowo funkcjonować. Przyjęło się, że organizm ludzki potrzebuje go tak samo, jak tlenu, jedzenia czy picia. Mężczyzna, który nie spał od 59 lat, jest całkowitym odstępstwem od przyjętej reguły. Cierpi na zaburzenia snu, których przyczyna dla wszystkich jest wielką tajemnicą. 

Dziadek cierpi na zaburzenia snu

Mehmet İnanç pierwsze objawy mechanicznej bezsenności dostrzegł w wieku 24 lat. Od tego czasu nie zmrużył oka nawet na minutę. Co ciekawe, żadnemu ze specjalistów nie udało się wprowadzić go w stan uśpienia. Lata mijały, a mężczyzna w dalszym ciągu nie mógł zasnąć. Finalnie postanowił pogodzić się ze swoją odmiennością i zaakceptować taki stan rzeczy. 

-Teraz postrzegam to jako dar od Boga. Jestem zdrowy mimo mojej bezsenności. Mam mnóstwo czasu i mogę robić, co chcę. Czytam książki, na co nie miałem czasu do tej pory, rozwiązuję krzyżówki- wspomina mężczyzna

Tureccy lekarze dokładali wszelkich starań, aby mu pomóc. Umieścili go nawet w specjalnym pokoju, aby dokładnie przyjrzeć się jego przypadłości. Eksperyment zakończył się niepowodzeniem, ponieważ każdy oprócz Mehmeta zapadł w głęboki sen. 

Ile człowiek może wytrzymać bez snu?

Tony Wright, wytrzymał bez snu 266 godzin. Okazuje się, że ten dziadek znacznie przebija dotychczasowego rekordzistę. Mężczyzna sięgał już po różne lekarstwa, stosował też konwencjonalne i niekonwencjonalne metody, np. hipnozę. 

Co więcej, lekarze poddawali go nawet narkozie. Ta jednak nie zadziała. Gazi Özdemir, uznawany profesor neurologii, wyjaśnił, że İnanç śpi 5-10 minut w ciągu dnia, zapadając w drzemkę. Mimo tego, że nie jest jej świadomy, w ten sposób eliminuje potrzebę snu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dziadek
facebook.com

Dziadek nie spał od 59 lat. 

Dziadek
facebook.com

Pomimo tego, wygląda naprawdę dobrze. 

Dziadek
facebook.com
Nauczył się żyć ze swoją odmiennością. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom
  2. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  3. Brzuszek dziewczynki ciągle rósł. Rodzice usłyszeli diagnozę, okazała się ciosem prosto w serce
  4. Najdroższy kalendarz adwentowy na świecie. Co się znajduje w środku? Nie dowierzamy
  5. Terrier i rottweiler stworzyli nietypową parę. Ich szczeniaczki skradają serce
  6. Mało kto o słyszał o pierwszej żonie Radosława Majdana. Ładniejsza od Rozenek i Dody?
Poprzedni artykułJak jeść homara? 10 najbardziej przydatnych porad
Następny artykułIwona Pavlović kiedyś. W wieku 18 lat wyglądała jak egzotyczna księżniczka
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.