Ostatnio w mediach jest bardzo głośno na temat Jacka Jaworka. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem popełnienia potrójnego zabójstwa. Mijają kolejne dni, a lokalizacja domniemanego przestępcy jest wciąż nieznana.

Ceniony psychiatra sądowy zdecydował się wypowiedzieć na temat tej sprawy, aby ułatwić nieco proces poszukiwań, dzięki wiedzy, którą posiada. 

Co może dziać się z Jackiem Jaworkiem?

Jak możemy przeczytać na łamach wiadomosci.radiozet.pl dr Jerzy Pobocha, ceniony psychiatra sądowy uważa, że Jacek Jaworek żyje i się skutecznie ukrywa. Zadaje sobie bowiem sprawę z tego, że może grozić mu kara dożywocia. 

Z kolei były naczelnik Wydziału Zabójstw KSP oraz wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu Marek Dyjasz uważa, że jeśli Jacek Jaworek żyje, to najpewniej znajduje się już za granicą. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 – W szczególności zwróciłbym uwagę, gdzie przebywał w przeszłości. Gdzie mógł pracować, z kim mógł się spotykać. Na pewno wybrałby miejsce do ukrycia się, w którym czuje się bezpiecznie. Wątpię, żeby był w Polsce. W mediach już tyle informacji pojawiło się na jego temat, że trudno byłoby mu się wtopić w tłum – wyznał.

Jacek Jaworek pozostaje nieuchwytny 

Choć poszukiwania idą pełną parą, a służby robią wszystko, aby udało się zlokalizować tego niebezpiecznego człowieka, niestety wciąż bezskutecznie. 

Ponad 200 policjantów robi wszystko, aby lokalizacja napastnika została poznana. Do akcji wkroczyła policja konna oraz specjalna grupa wspomagana przez psy Saksońskie. Wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia – drony oraz odpowiedni sprzęt. 

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kasia Cichopek pokazała brzuszek
  2. Pogrzeb ofiar Jacka Jaworka. Policja ochraniała żałobników
  3. Nie żyje Monika Kowalczyk