Lelum.pl > Nowości > Ewa Kasprzyk w żałobie, właśnie poinformowała o śmierci najbliższej osoby. "Zawsze w moim sercu"
Michał Fitz
Michał Fitz 11.05.2023 17:19

Ewa Kasprzyk w żałobie, właśnie poinformowała o śmierci najbliższej osoby. "Zawsze w moim sercu"

Ewa Kasprzyk
fot. KAPiF; CanvaPro

Ewa Kasprzyk podzieliła się w mediach społecznościowych bardzo przykrą wiadomością. Odeszła jej wieloletnia przyjaciółka, również aktorka, Krystyna Łubieńska. Artystka w bardzo czuły sposób ją pożegnała. Widać, że były ze sobą bardzo blisko.

W sekcji komentarzy jej fani wyrazili ogromne wsparcie. Niektórzy dzielili się swoimi, podobnie przykrymi przeżyciami.

Ewa Kasprzyk informuje o śmierci Krystyny Lubieńskiej

Jak poinformowała Ewa Kasprzyk, jej przyjaciółka odeszła wczoraj, czyli 10 maja. Jednocześnie aktorka nie zdecydowała się na przekazanie żadnych szczegółów dotyczących okoliczności śmierci koleżanki. Takich informacji nie ujawnił także dyrektor Teatru Wybrzeże, który w podobnym czasie informował o odejściu związanej z instytucją aktorki.

W obydwu komunikatach skupiono się za to na komplementowaniu zmarłej. Ta była chwalona nie tylko za wyjątkowy kunszt aktorski, ale także za to, jaką była osobą prywatnie.

- Recenzenci chwalili jej sceniczną wyrazistość i zmysłowość, szlachetność stylu i kunszt słowa, błyskotliwość i uwodzicielskie esprit — czytamy w oświadczeniu Teatru Wybrzeże

Wyniki sekcji zwłok Kamilka z Częstochowy. Rozpaczliwe, przez co musiał przechodzić

Ewa Kasprzyk wspomina przyjaciółkę

Jak wspomniała Ewa Kasprzyk, Krystyna Łubieńska była jej przyjaciółką od samego początku przygody aktorskiej. Razem grały w jednym ze spektakli Jerzego Andrzejewskiego. Zmarła przez lata kariery zapewniła sobie taki dorobek artystyczny, że według swojej koleżanki jest w Trójmieście niemal nieśmiertelna.

By to uwypuklić, przytoczyła słowa nieżyjącego już prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Ten swego czasu powiedział, że w jego mieście trzy rzeczy będą wieczne. Chodziło mu wówczas o Dwór Artusa, pomnik Neptuna i właśnie Krysytnę Łubieńską.

Krystyna Łubieńska - kariera

Krystyna Łubieńska może nie być kojarzona przez całą opinię publiczną, gdyż skupiała się zdecydowanie bardziej na teatrze niż na telewizji. Nie była więc zbyt popularna, pomimo tego, że była wybitną aktorką. Grała u najlepszych, polski reżyserów, na przykład u Andrzeja Wajdy czy Adama Orzechowskiego. Najdłużej była związana właśnie z Teatrem Wybrzeże.

Wystąpiła także w kilku filmach. Debiutowała w filmie pod tytułem “Mój stary”. Ponadto pojawiła się także w ekranizacji “Przedwiośnia”, “Mewach” oraz “Tygrysach Europy”.

Zobacz post:

Tagi: ewa kasprzyk