Wczoraj odbyła się Gala Mistrzów Sportu 2021. Robert Lewandowski stanął w obronie tytułu Najlepszego Polskiego Sportowca. Kibicowali mu wierni fani i cała jego rodzina. Lewy ze wzruszeniem dziękował wszystkim za wsparcie.

Gala Mistrzów Sportu 2021. Lewandowski bronił tytułu

Media z rosnącym napięciem obserwowały wczorajszą Galę Mistrzów Sportu. 87. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2021 zgromadził takie wybitne postaci, jak Bartosz Zmarzlik, Maria Andrejczyk, Wojciech Nowicki, czy wreszcie Anita Włodarczyk, która zajęła drugie miejsce na podium.

Na gali nie mogło też oczywiście zabraknąć Roberta Lewandowskiego. Lewy bronił tytułu, który po raz pierwszy w karierze przyznano mu w 2015 roku. Niestety tym razem nie mogła mu towarzyszyć jego żona.

Prowadzący Galę Mistrzów Sportu 2021, Łukasz Kadziewicz, Paulina Chylewska i Aldona Marciniak jednogłośnie przekazali werdykt. Robert Lewandowski po raz trzeci w karierze wywalczył tytuł Najlepszego Sportowca Polski 2021.

Robert Lewandowski ze wzruszeniem dziękował za wsparcie

Donośne owacje rozległy się podczas Gali Mistrzów Sportu. Robert Lewandowski podszedł do mównicy i wygłosił piękną mowę.

Na początku chcę podziękować wszystkim polskim kibicom, którzy są najlepsi na świecie, którzy zawsze wspierali mnie i wspierają. Ten doping jest dla mnie ważny, zwłaszcza ostatnio, kiedy znów nie ma możliwości grać z kibicami. Dziękuję za oddane głosy. Jestem dumny z tej statuetki, bo dostałem ją w Polsce. Bardzo ją doceniam. Jest dla mnie szczególna i na pewno znajdę dla niej miejsce. Żyję za granicą ponad 12 lat i zawsze tęsknię — mówił.

Następnie Lewandowski podziękował swoim najbliższym. Kiedy mówił o swojej żonie Ani i dzieciach, głos zadrżał mu ze wzruszenia. Nie ma wątpliwości, że towarzyszyły mu wielkie emocje.

– Serdecznie dziękuję mojej mamie, siostrze oraz teściowej, która też jest tutaj z nami, ale przede wszystkim mojej żonie i dzieciom. Są moim największym wsparciem. Dają mi siłę każdego dnia, żebym się nie poddawał, nawet jak są ciężkie momenty, a jak są sukcesy, to żebym dalej walczył o marzenia i realizował się jako sportowiec, ojciec, mąż — kontynuował Robert Lewandowski, trzymając statuetkę.

Także na jego profilu na Instagramie pojawiły się podziękowania.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Tegoroczną Galę Mistrzów Sportu zdominowali lekkoatleci:

 1. Robert Lewandowski
 2. Anita Włodarczyk
 3. Bartosz Zmarzlik
 4. Dawid Tomala
 5. Wojciech Nowicki
 6. Maria Andrejczyk
 7. Sztafeta mieszana 4×400 m
 8. Wioślarska czwórka podwójna kobiet
 9. Karolina Naja i Anna Puławska
 10. Tadeusz Michalik

Źródło: plotek.pl, Instagram
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 1. TVN przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje legenda filmu
 2. Internauta ujawnił, co naprawdę działo się podczas sylwestra w Polsacie

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl