Ginekolog to bardzo intymny zawód. Przyjęło się tak zwłaszcza, kiedy mężczyzna przeprowadza badanie kobiecie. Lekarze zdradzili, co tak naprawdę myślą w trakcie wykonywania go. Takich szczerych odpowiedzi się nie spodziewałaś!

Wiele pań stresuje się przed wizytą u jakiegokolwiek lekarza, a już szczególnie, kiedy ma być to wizyta u ginekologa. Skrępowanie sięga zenitu, kiedy konieczne badanie przeprowadzić musi… mężczyzna. Mimo, że jest to specjalista, który swój zawód wykonuje profesjonalnie, to pozostaje pewna nutka wstydu. Czy jest to konieczne?

Ginekolog też człowiek

Na kobiecych forach często pojawia się pytanie o stosunek partnerów do wizyt kobiet u ginekologa. Trzeba w końcu zdjąć bieliznę, obnażyć się i pozwolić, aby obcy mężczyzna zbadał nasze narządy. Do tego dochodzi wstyd dotyczący naszego wyglądu, depilacji i strach przed negatywną diagnozą. Niektóre z pań wręcz czują dyskomfort przed ewentualnym podtekstem seksualnym badania…

Tymczasem profesjonalny ginekolog postrzega nas jako kolejnego pacjenta, wykonuje swój zawód profesjonalnie, rzetelnie i oczywiście obowiązuje go tajemnica zawodowa. Nie ocenia nas, tylko stan naszego zdrowia. Jednak nie możemy tego stwierdzić na pewno, bowiem nie czytamy w czyichś myślach. Aby rozwiać podobne wątpliwości, na anonimowym forum Whisper powstało inne badanie, dotyczące tego, co tak naprawdę myślą ginekolodzy – mężczyźni.

  1. Paweł Królikowski w młodości. Wspominamy pierwsze role aktora
  2. Nie ma już żadnych wątpliwości, potwierdziły się obawy. 9-letnią Polkę zabił wirus
  3. Mąż dostał prezent od żony na 30 rocznicę ślubu. Zabił go w dramatycznych okolicznościach

Co myśli ginekolog podczas badania?

Ginekolog podczas badania wykonuje swoją misję. Panowie podzielili się na forum swoimi spostrzeżeniami i tym, co przechodzi przez ich myśli podczas codziennej pracy. Dodali nawet, jak zawód wpływa na ich życie osobiste.

Część mężczyzn przyznała się, że musi często kłamać na temat wykonywanego zawodu, ponieważ… boi się reakcji rozmówców, a zwłaszcza kobiet. Ludzie dziwnie to odbierają, a zdarza się, że potencjalne partnerki nie chcą się już z tego powodu spotykać. Żony ginekologów potrafią nawet być zazdrosne, że ich mężowe całe dnie oglądają inne kobiety.

Lekarze zdradzili jeszcze, że pacjentki zupełnie nie powinny obawiać się wizyty u mężczyzny ginekologa. To dla nich naprawdę nic nowego. Początkowo starają się rozluźnić atmosferę, aby kobieta nie była tak spięta. Ich marzeniem jest świadomość, że po wyjściu, pacjentka pomyśli, że nie było tak źle jak się obawiała.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ginekolog
pixabay.com, valelopardo

Wizyta u ginekologa to dla kobiety stresujące przeżycie.

ginekolog
unsplash.com

Zwłaszcza, kiedy lekarzem okazuje się mężczyzna.

MARCIN SMULCZYNSKI / SE/ EAST NEWS

Tymczasem lekarze zapewniają, że nie ma się czego obawiać.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Lekarze nie chcieli zakwalifikować jej do przeszczepu. Wszystko przez bardzo rzadkie schorzenie
 2. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
 3. Żona Zenka Martyniuka poprowadzi program w TVP? Ma zostać większą gwiazdą niż sławny mąż
 4. Paweł Królikowski uhonorowany przez polską aktorkę. Narysowała jego podobiznę „Jest mi cholernie przykro”
 5. Andrzej Grabowski zakochany. Tygodnik ujawnił, kim jest 30 lat młodsza kobieta
 6. 99% Polaków popełnia wielki błąd przy obieraniu cebuli i cytryny. Tracą wiele

źródło: papilot.pl

Poprzedni artykułLudzie przecierają oczy na widok jej paznokci. Ciężko uwierzyć, że są naturalne
Następny artykułKrzysztof Ibisz pokazał zdjęcie z młodości. Komentarz byłej żony budzi wiele pytań, wciąż iskrzy?
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.