Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Helikopter zabrał dziecko do szpitala. Kasia Sokołowska prosi o pomoc dla małej Igi
Martyna Pałka
Martyna Pałka 13.01.2023 09:58

Helikopter zabrał dziecko do szpitala. Kasia Sokołowska prosi o pomoc dla małej Igi

Kasia Sokołowska
fot. KAPiF

Kasia Sokołowska zamieściła na swoim profilu na Instagramie wzruszający komunikat. Jurorka programu „Top Model” pilnie prosi o pomoc dla chorej dziewczynki.

Gwiazda niedawno po raz pierwszy została mamą, więc doskonale rozumie, jak bardzo rodzic może martwić się o swoje dziecko. Teraz udostępniła link do zbiórki, w której zrozpaczeni rodzice błagają o ratunek dla swojej pociechy.

Kasia Sokołowska pilnie apeluje o pomoc

Reżyserka pokazów mody udostępniła na swoim oficjalnym profilu na Instagramie poruszający apel o pomoc w walce o zdrowie i życie małej dziewczynki. Iga Czekalska ma zaledwie 4 lata i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. 

Kasia Sokołowska podzieliła się ze swoimi obserwatorami linkiem do specjalnie utworzonej zbiórki, w której rodzice małej Igi wyjaśnili, na czym dokładnie polega choroba ich pociechy i jakie są szanse na powrót dziewczynki do pełni sił.

Kasia Sokołowska prosi o pomoc dla Igi. Dziewczynka jest podłączona do tlenu

Zmartwieni rodzice poinformowali, że do pogorszenia stanu zdrowia ich dziecka doszło 1 stycznia 2023 roku. Pochodząca z Torzymia w województwie lubuskim Iga została przetransportowana helikopterem na OIOM w Zielonej Górze z podejrzeniem niewydolności oddechowej. 

Obecnie chora podłączona jest do specjalnej aparatury tlenowej, a rodzice nie ukrywają, że taki widok ich ukochanego dziecka przyprawia o dreszcze. Iga wymaga terapii genowej, która pomoże jej w walce z SMA – rdzeniowym zanikiem mięśni typu 1.

Jeżeli chcesz pomóc i zaangażować się w zbiórkę na rzecz małej Igi, możesz to zrobić tutaj.

Zobacz post:

Kasia Sokołowska ig

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie!  Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!