Herbata jest jednym z ulubionych napojów spożywanych przez ludzi. W sklepach można spotkać herbaty w najrozmaitszych rodzajach. Do najbardziej popularnych należą herbata czarna, earl grey, czy herbata zielona. Okazuje się, że ludzie nieświadomie popełniają pewien błąd, który mógłby znacznie ułatwić im życie. Po wrzuceniu zużytych herbat do toalety możemy spodziewać się szokujących efektów.

Ludzie, popijając herbatę raczej nie myślą o tym co zrobią ze zużytymi torebkami. Okazuje się, że nieświadomie popełniają błąd. Torebki po herbacie mogą znaleźć dość niespodziewane zastosowanie w toalecie. Po 15 minutach efekty są zadziwiające.

Jakie zastosowanie w toalecie ma herbata?

Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująca. Otóż według doniesień portalu kobieta.gazeta.pl wynika, że torebki herbaty po minimum 15 minutach od wrzucenia do toalety skutecznie usuwają z niej kamień.

Muszla klozetowa bardzo często ulega osadzaniu się kamienia oraz innym zabrudzeniom, jednak ten prosty trik z zastosowaniem herbaty może wielu z nas znacznie ułatwić życie. Wielu ludzi po zaparzeniu herbaty z torebki bezpośrednio kieruje ją do kosza na śmieci. Jak się okazuje, jest to poważny błąd.

Zbierając kilka takich torebek możemy zaoszczędzić pieniądze na wydawaniu ich na niepotrzebne środki usuwające kamień. Zatem w prosty, tani i ekologiczny sposób możemy zacząć odkładać zużyte torebki po herbacie. Jest to jedno z wielu skutecznych i domowych patentów na czyszczenie mieszkania. 

Jak stosować torebki herbaty w celu czyszczenia toalety?

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę ilość zużytych przez nas torebek. Zazwyczaj powinny być to 3 lub 4 torebki. Po uprzednim zaparzeniu herbaty należy umieścić torebki w toalecie i przetrzymywać je do 30 minut w środku.

Ważne jest, by nie były one trzymane mniej niż 15 minut, ponieważ nie przyniesie to oczekiwanych efektów.

Równie ważne jest, by torebki nie były w toalecie dłużej niż pół godziny, ponieważ mogą spowodować zafarbowanie muszli klozetowej i dać całkowicie odwrotny efekt od pierwotnie zamierzonego.

Mało kto wiedział o istnieniu takiego prostego triku, jednak teraz już wiadomo jak w prosty i niepozorny sposób pozbyć się uporczywego osadu i kamienia z naszej toalety. A jeśli nie masz w domu torebek z herbatą, albo chcesz spróbować kolejnych domowych sposobów, wrzuć do toalety ząbek czosnku. 

Zobacz zdjęcie:

Herbata
fot. jarmoluk/pixabay.com

Umieszczenie zużytych torebek po herbacie w toalecie spowoduje usunięcie kamienia i osadu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.gazeta.pl

 

Poprzedni artykułDramat Sylwii Grzeszczak, śmierć uderzyła za wcześnie. ”13 grudnia obchodziłby urodziny”
Następny artykułPo śmierci Piotra Machalicy kolejna tragiczna wiadomość. Zmarł wybitny polski muzyk
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl