Grupa mediowa Iberion we współpracy z warszawskim Ratuszem wyświetlili na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie czerwoną błyskawicę, czyli symbol Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Ten gest ma być znakiem solidarności z kobietami.

Czerwony piorun pojawił się na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie o godzinie 17:30 i będzie widnieć do godziny 24:00.

Grupa mediowa Iberion i warszawski Ratusz wyświetlili na Pałacu Kultury i Nauki czerwoną błyskawicę

Z uwagi na trwający Ogólnopolski Strajk Kobiet Grupa mediowa Iberion we współpracy z warszawskim Ratuszem wyświetlili na Pałacu Kultury i Nauki czerwoną błyskawicę, czyli symbol Strajku Kobiet. Pojawił się on 30 października 2020 roku o godzinie 17:30 i będzie świecić do 24:00.

Całą akcję skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski – W ten sposób możemy okazać naszą solidarność z kobietami, w walce o ich prawa. Tym samym chcemy, żeby wiedziały, że o nich nie zapomnimy, podziwiamy ich upór i determinację. Pamiętajcie nie jesteście same – komentuje akcję grupy Iberion Rafał Trzaskowski.

Prezes grupy Iberion Albert Wójcik powiedział:

Wolność jest jedną z wartości, którą powszechnie wyznajemy w ramach naszej organizacji. Zdecydowaliśmy się na takie gesty wsparcia nie tylko w ramach solidarności z ponad 60 koleżankami z pracy, ale i z wszystkimi kobietami. Są momenty, w których przyzwoitość nakazuje zabrać głos. Dziękujemy warszawskiemu Ratuszowi za to, iż w ramach wspólnej wizji sprawnie zrealizowaliśmy akcję Pałacu Kultury i Nauki.

Do sprawy odniósł się także członek zarządu grupy mediowej Iberion Maksymilian Tomanek:

Każda kobieta powinna móc decydować o swoim ciele, swoim życiu i sobie samej. To prawo nigdy nie powinno być kwestionowane. Dlatego wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać kobiety w tej walce, do samego końca.

Czym jest Grupa mediowa Iberion?

Grupa medialna Iberion jest wydawcą 15 portali o różnej tematyce. W jej skład wchodzą internetowe serwisy: turysci.pl, pacjenci.pl, antyfake.pl, lelum.pl, swiatzwierzat.pl, biznesinfo.pl, wawainfo.pl, zestadionu.pl, wtv.pl, zdrogi.pl, pikio.pl, rolnikinfo.pl, swiatradosci.pl, techgame.pl.

Warto zaznaczyć, że Grupa mediowa Iberion już w zeszły czwartek, 22 października, tuż po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w geście solidarności z kobietami, jako pierwsza firma w Polsce umieściła czerwony piorun zarówno w logotypie firmy, jak i logotypach wszystkich 15 wydawanych przez nią portali internetowych.

W grupie mediowej Iberion pracuje ponad 60 kobiet. W środę 28 października wszystkie otrzymały dodatkowy, płatny dzień wolny od pracy. Część z nich wzięła udział w demonstracjach.

Przypomnijmy, że od momentu ogłoszenia przez Trybunał Konstytucyjny decyzji ws. aborcji na ulicach polskich miast trwają protesty, w których udział biorą nie tylko kobiety, ale również mężczyźni i całe rodziny. 

 

Czerwony piorun pojawił sie na Pałacu Kultury. Iberion i warszawski ratusz wspiera i jednoczy się ze wszystkimi kobietami 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Iberion
fot. Iberion

Logo firmy Iberion z symbolem strajku kobiet.

Iberion
fot. Iberion

Czerwona błyskawica wyświetlona dzięki współpracy grupy mediowej Iberion i warszawskiego ratusza. 

Poprzedni artykułGigantyczne manifestacje ruszyły, ulice są sparaliżowane. Wszędzie policja i wojsko, słychać tylko krzyki
Następny artykułWojsko jest na miejscu, z głośników dobiega przeraźliwy płacz. Bronią wejścia przed protestującymi
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl