Jacek Kurski znowu wstrząsa opinią publiczną. Tym razem robi to z pomocą córki i kota, pozując na okładce prawicowego magazynu. Czy zdjęcie to próba ocieplenia wizerunku po tym, jak stał się gwiazdą afery z testem covidowym?

Kurski w ostatnich tygodniach nie schodzi z nagłówków gazet, mimo że niektóre zdążył postraszyć sądem. Chodzi o wciąż niejasną sprawę z pozytywnym testem na COVID-19 i wyjazdem na Eurowizję Junior. Czy prezes TVP próbuje obecnie ocieplić wizerunek?

Jacek Kurski na okładce „Sieci” z córką i kotem

Tygodnik „Sieci” to prawicowy magazyn, zarządzany przez Jacka Karnowskiego. Ostatnio zasłynął uhonorowaniem Jarosława Kaczyńskiego tytułem Człowieka Roku 2021. Teraz udzielono tam głosu Jackowi Kurskiemu, który udzielił obszernego wywiadu i trafił na okładkę pisma.

Magazyn „Sieci” nie pierwszy raz promuje polityków związanych z partią PIS. W poprzednich latach nagrodą „Człowieka Roku” nagrodzono Daniela Obajtka, Mateusza Morawieckiego i Julię Przyłębską. Bardzo krytyczne treści dotyczą za to dziennikarzy opozycji i aktywistów przeciwnych rządom Prawa i Sprawiedliwości.

Tak jest i tym razem. Tytuł wywiadu to „Kurski kontra kłamstwa”. Na Twitterze „Sieci” możemy znaleźć taką zapowiedź artykułu:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego opozycja właśnie teraz za wszelką cenę, używając najbardziej brudnych metod, chce zniszczyć prezesa TVP.

W wywiadzie możemy znaleźć perspektywę Kurskiego w sprawie osławionego wyjazdu na finał Eurowizji Junior po tym, jak prezes TVP miał według prasy otrzymać pozytywny test na COVID-19. Ale to nie wszystko!

W dalszej części wywiadu znalazły się takie stwierdzenia, jak „TVP stała się narracyjnym bastionem polskiej racji stanu”. Wzrok przyciąga już sama okładka, na której widać córkę Kurskiego. Anna Klara Teodora urodziła się 25 marca 2021 roku, a już staje się celebrytką medialną.

Rozbawienie internautów wzbudza też mina kota, obecnego na pierwszym planie zdjęcia. Zwierzę rzeczywiście nie wygląda na zadowolone z faktu, że bierze udział w sesji zdjęciowej.

Źródło: Sieci, Wirtualne Media, Pudelek

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. W poniedziałek w Biedronce istne szaleństwo. Ceny jak marzenie
  2. Nagle zapadła się pod ziemię. Gdzie teraz mieszka Pola Raksa?
  3.  Wielka afera, internauci porażeni decyzją Polsatu. Poszło o niepełnoletnią Viki Gabor