Jak ubrać się do zdjęcia na plakat wyborczy? Nieważne czy jesteś kandydatką na prezydenta miasta, czy całego kraju, kampania wyborcza przyniesie skutki, jeżeli będziesz odpowiednio się prezentować. Zdjęcie wyborcze powinno być dobrze przemyślane, a zwłaszcza to, w co się ubierzesz. Zastanawiasz się jak ubrać się do zdjęcia na plakat wyborczy?

Jak ubrać się do zdjęcia na plakat wyborczy, by wzbudzić zaufanie wyborców i sprawić, że oddadzą na ciebie głos? Wybierając odpowiednią stylizację, powinnaś kierować się kilkoma zasadami, które zapewnią ci sukces wyborczy. 

Jak ubrać się do zdjęcia na plakat wyborczy?

SPÓDNICA

Startujesz w wyborach i nie wiesz, jak ubrać się do zdjęcia na plakat wyborczy? Powinnaś zwrócić uwagę na dwie bardzo ważne kwestie: rodzaj ubrania i jego kolor. Co włożyć do zdjęcia na plakat wyborczy? Według specjalistów od politycznego wizerunku nieodłącznym elementem garderoby pani-polityk jest marynarka. Spódniczka powinna być w prostym, ołówkowym lub delikatnie rozszerzanym fasonie. Jaką długość powinna mieć spódnica kobiety-polityk? Według przyjętych zasad biznesowego dress codu powinna kończyć się tuż nad lub tuż pod kolanem. 

BLUZKA & KOSZULA

Jaką bluzkę może nosić kobieta-polityk? Styliści polityków twierdzą, że bluzki kobiet startujących w wyborach nie mogą mieć zbyt głębokiego dekoltu i odsłoniętych ramion. Kobiety na scenie politycznej powinny nosić bluzki i koszule z rękawami 3/4 lub sięgającymi łokcia (rękawy zdecydowanie nie mogą być krótsze).

SPODNIE

Czy kobiety w polityce mogą nosić spodnie? Jak widzimy na przykładzie kanclerz Niemiec, Angeli Merkel czy byłej premier RP, Beaty Szydło, niektóre kobiety na scenie polityczniej noszą spodnie. Jeszcze do niedawna kobiecie biorącej czynny udział w życiu politycznym nie przyszło do głowy, by zakładać spodnie (był one zarezerwowane tylko dla mężczyzn). Jednak w ostatnim czasie bardzo zmieniło się podejście społeczne do kobiet i spodni – wybór tego „męskiego” stroju manifestuje siłę danej pani-polityk, jej stałość i nieugiętość – a więc cechy, które są bardzo przydatne w polityce. 

Jakie spodnie założyć do zdjęcia na plakat wyborczy? Postaw na klasyczną elegancję – długie spodnie w kant z prostą nogawką będą wyglądać modnie i szykownie. Postaraj się wybrać taki fason spodni, by nie był zbyt luźny, ponieważ za duże spodnie nie wyglądają zbyt estetycznie – polityka i biznes uwielbia dobrze dopasowane, opinające ciało ubrania. 

BUTY

Jakie buty najlepiej sprawdzą się do zdjęcia na plakat wyborczy? Oficjalnie kobiety w biznesie i polityce chodzą w szpilkach o rozsądnej wysokości – najbezpieczniejszą opcją są czółenka, które zasłaniają stopę. Pani-polityk zdecydowanie powinna unikać sandałów, ciężkich butów oraz zbyt wysokich szpilek. Nie polecamy również zakładać balerin. Polecamy szpilki polskiej firmy Lasocki – są one bardzo wygodne, eleganckie i wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów. 

Jeżeli chodzi o rajstopy, wiele kobiet ze sceny politycznej stawia na klasyczne, cieliste pończochy lub rajstopy – pamiętaj, w dobrym tonie jest, by nie pokazywać się w „gołej” nodze. Czarne rajstopy są również popularne wśród kobiet w biznesie i polityce. 

Jak wzbudzić zaufanie wyborców? 

Chcesz wiedzieć, jak wzbudzić zaufanie i w efekcie głosy wyborców? Wiedza o tym, jak się ubrać na pewno jest przydatna, ale równie ważne jest odpowiednie dobranie…koloru ubrania. Wiesz, że kolory ubrań w biznesie i polityce odgrywają bardzo ważną rolę i mogą być pomocne w kreowaniu wizerunku. 

Poniżej znajdziesz kilka kolorów, które są najczęściej wykorzystywane przez specjalistów od wizerunku w biznesie i polityce:

GRANATOWY – to najważniejszy kolor w biznesie i polityce. Kojarzony jest z dyplomacją i zarządzaniem. Nosząc ubrania w tym kolorze, na pewno będziesz odbierana jako osoba godna zaufania i szacunku.

SZARY – drugi najważniejszy kolor w świecie biznesu i polityki. Mimo tego, że uznawany jest za kolor neutralny, szary przedstawi cię jako osobę otwartą, komunikatywną, pełną profesjonalizmu i godną zaufania. 

NIEBIESKI – zakładając coś w kolorze niebieskim podkreślisz swój autorytet i wzbudzisz zaufanie. Niebieski działa bardzo kojąco na ludzkie oko, dlatego osoby, które noszą ubrania w tym kolorze uznawane są za bardzo opanowane i godne zaufania.

BIAŁY – białe koszule w biznesie i polityce bardziej pasują kobietom niż mężczyznom, dlatego panie nie powinny się bać białych bluzek czy koszul. Biel kojarzy się z elegancją i dobrym stylem. Największą zaletą tego koloru jest to, że pasuje praktycznie do wszystkiego. 

CZARNY – czerń jest kojarzona z ponadczasową elegancją, klasą i stylem. W świecie biznesu i polityki czerń powinna być zarezerwowana na biznesowe kolacje i bankiety. Połączony z bielą tworzy idealny zestaw, w którym kobieta wygląda bardzo profesjonalnie i szykownie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak ubrać się do zdjęcia na plakat wyborczy
Fot.mohito.com

Czy kobiety mogą nosić spodnie do zdjęcia na plakat wyborczy? Oczywiście! Należy jednak wybrać odpowiedni fason i kolor. Zdecydowanie polecamy szare lub granatowe spodnie z materiału.

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.