Jaki pies dla dzieci? Wybór czworonożnego przyjaciela nie może być przypadkowy, zwłaszcza kiedy w domu znajdują się dzieci. Niektóre rasy mogą zrobić dziecku krzywdę i odwrotnie. Jak się okazuje, to duże rasy psów będą dla maluchów najbardziej odpowiednie.

Jaki pies dla dzieci? Nie tylko to powinniśmy brać pod uwagę. Przy wyborze czworonoga należy uwzględnić czynniki, takie jak wielkość mieszkania lub alergie domowników. Które rasy wymagają długich spacerów? Które będą dobre dla towarzystwa dzieci z autyzmem? Sprawdź psie charaktery.

Jaki pies dla dzieci?

Pies to pociecha każdej rodziny, zwłaszcza kiedy powiększa się o nowego członka. Rodzice często pragną uzupełnić domowe ognisko o czworonożnego przyjaciela, jednak nie zawsze wiedzą czym się kierować przy wyborze pieska. Jaki pies dla dzieci? Jeżeli twój wybór nie pada na zwierzaka ze schroniska, a wybór rasy jest kluczowy w zachowaniu domowego spokoju, powinnaś zastanowić się, która rasa będzie dobra, dla każdego członka rodziny. Zwierzak to nie zabawka, dlatego należy zapewnić mu odpowiedni komfort. Jak się okazuje, małe dzieci, mogą wyrządzić psu krzywdę. Jeżeli mieszkasz na piętrze, codzienne wchodzenie po schodach także może być zagrożeniem. Weź pod uwagę wszystkie czynniki i wybierz czworonoga, którego zdrowie nie będzie zagrożone. Nie tylko dziećmi należy się kierować, jeżeli posiadasz w domu osobę starszą, także weź to pod uwagę.

Jaki pies dla dzieci i na podwórko?

Cieszysz się domem o dużym metrażu i podwórkiem, na którym twój przyszły piesek może się wybiegać? Mając takie możliwości, niektórzy ludzie pragną mieć psa, który nie tylko będzie ich pociechą, ale odstraszy niepożądanych gości. Jaki pies dla dzieci? Warto zauważyć, że niektóre duże rasy psów, mogą być problematyczne w wychowaniu. Z natury mogą być też agresywne i zagrażać zdrowiu dziecka, które nie rozumie i może zdenerwować zwierze. Jaka rasa psa będzie dobra na podwórko?

Owczarek niemiecki

Nie od dziś wiadomo, że owczarki to miłe stworzenia. Należy jednak pamiętać, że będą nimi pod warunkiem, że właściciel będzie konsekwentny. Bardzo łatwo jest je oswoić i nauczyć nowych komend. Owczarki Niemieckie charakteryzują się tym, że są bardzo przywiązane dla rodziny i dobrze dogadują się z dziećmi. Będą też odpowiednie do strzeżenia swojego terytorium. Należy pamiętać, że wymaga dużej aktywności fizycznej. O ile na podwórku może się wybiegać, to potrzebuje również ruchu poza swoim terenem. Jeżeli wciąż boisz się o swoje dziecko, powinieneś wybrać samicę, która jest łagodniejsza niż samiec. Do zalet tej rasy należy również to, że dobrze znosi niskie i wysokie temperatury. Do wad należy zaliczyć to, że niekiedy owczarki mogą być hałaśliwe, dlatego istnieje możliwość, że obudzą twoje śpiące dziecko. Owczarki niemieckie mogą żyć około 12 lat.

Landseer

Chociaż wizualnie mogą wydawać się groźne, to mają łagodny charakter. Osiągają wysokość nawet do 80 centymetrów, ale są bardzo przyjazne. Tę rasę należy wybrać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy masz duże podwórko. Nie należy jednak trzymać ich wyłącznie na zewnątrz, bo potrzebują też kontaktu z człowiekiem. Z natury są łagodne i zrównoważone, łatwo jest je nauczyć nowych komend, są cierpliwe w stosunku do dzieci. Lubią się bawić, lecz nie należy ich pozostawiać w towarzystwie dzieci sam na sam. Zwłaszcza w momentach, kiedy nie ma właściciela, którego uważa za swojego pana. Nie znaczy to, że zachowuje się wtedy agresywnie, jednak może być zdezorientowany. Do jego wad należy to, że jest dosyć kosztowny w utrzymaniu.

Alaskan Malamute

Niektórzy mogą kojarzyć tę rasę z Huskim. Wizualnie są dosyć podobne, jednak mają róże charaktery. Niestety, chociaż Husky są na ogół przyjazne, to mają silny charakter i potrafią zdominować właściciela. W takiej sytuacji pozostawienie ich z dziećmi bywa niebezpieczne. W przeciwieństwie do nich Alaskan Malamute jest przyjazny i oddany rodzinie. Już od początków swojego życia potrzebuje towarzystwa do zabawy. Przy wyborze tej rasy należy pamiętać, że potrzebuje dużo ruchu, najlepiej z właścicielem. Dzieci nie będą odpowiednie na spacery z psem, bo jest on dosyć silny. Na ogół są tolerancyjne, dodatkowym atutem jest to, że nie są głośne. Psiaki są łagodne i nie nadają się do obrony podwórka, bo miło przywitają intruza.

Jaki pies dla dzieci w bloku?

Niektóre rasy nie będą nadawać się do trzymania ich w bloku. Do tej grupy zaliczymy przede wszystkim te o dużych rozmiarach, które potrzebują dużo ruchu. Nie znaczy to, że wszystkie małe pieski będą odpowiednie. Jeżeli mieszkasz na piętrze, a w twoim bloku nie ma windy, powinnaś wybrać zwierze, które nie będzie miało problemów z wchodzeniem po schodach. Niektóre rasy mają mieć wrodzone schorzenia, których objawy mogą przyjść bardzo szybko. Jakiego psa wybrać, aby był dobry do bloku i łagodny dla dziecka? Jaki pies dla rodzin z dziećmi?

Buldog Francuski

Jaki pies dla dzieci? Buldogi Francuskie słyną z tego, że są niesamowicie przyjazne dzieciom. Lubią spędzać czas na zabawie z nimi, nie są agresywne i łatwo jest je podporządkować. Jeżeli nie posiadałeś wcześniej psa i boisz się, że nie sprostasz w jego wychowaniu, wybierz tę rasę. Szybko się uczy, lubi nagrody za posłuszeństwo w postaci smakołyków. W wychowaniu psa trzeba być konsekwentnym, jednak nieagresywnym w stosunku do niego. W takiej sytuacji może się wystraszyć i nie reagować na polecenia. Jest świetnym towarzyszem dzieci, potrafi słuchać ich komend. Należy pamiętać jednak, że dzieci nie zawsze będą dobrym wyborem na spacery. Ich budowa ciała i muskulatura świadczy o tym, że jest dosyć silny. Powszechnie uważa się, że jest dobry do bloku, jednak czasami należy go znosić lub wnosić. Zbyt duży wysiłek może oscylować później chorobami kręgosłupa, które mogą pojawić się w późnym wieku życia.

Mops

Jaki pies najlepiej dla dziecka? Oczywiście będzie to mops. Najbardziej przyjazne dzieciom są duże rasy psów, jednak z uwagi na ograniczoną przestrzeń, powinniśmy znaleźć mniejszego czworonoga. Mopsy należą do tych, które świetnie dogadują się z człowiekiem i są tolerancyjne wobec innych zwierząt. Nie sprawiają problemów, nie mają też problemów z kręgosłupem. Szybko przywiązują się do nowego właściciela i są skłonne w wykonywaniu jego poleceń. Nie należy na nie krzyczeć, bo źle to znoszą. Podobnie będzie w sytuacji, kiedy zostawimy je same na długi czas. Lubią towarzystwo, szczególnie dziecięce, chętnie się bawią i nie wymagają dużo ruchu. Wadą może być to, że miewa problemy z układem oddechowym i niekiedy chrapie. Jeżeli nie jesteś typem człowieka, który potrafi zasnąć w każdych warunkach, wybór mopsa może okazać się problematyczny.

Sznaucer miniaturowy

Chociaż ich charakter lubi dominować, to psy te nie odznaczają się agresją. Lubią towarzystwo, dobrze dogadują się z dziećmi, jednak nie poleca się ich dla maluchów poniżej 6 roku życia. Potrzebują ruchu, jednak świetnie dają sobie radę w warunkach domowych. Codzienne spacery można uzupełnić o puszczanie ich na wolnej przestrzeni. Należy zadbać, aby była ogrodzona lub widoczna, bo czasami lubią uciec. Dużą zaletą psiaków, jest to, że posiadają włosy, a nie sierść, dlatego z łatwością można zachować porządek w domu. Będą też dobre dla alergików. Szybko się uczą i lubią wykonywać komendy. Oswajane od początku życia nie są agresywne, nie gryzą człowieka i lubią się przytulać. Nie należy nosić ich na rękach, bo nie zawsze dobrze to znoszą i mogą warczeć.

Jaki pies dla dzieci z autyzmem?

Jaki pies dla dzieci? Niekiedy czworonożny towarzysz może przynieść wiele pozytywnych aspektów dla dzieci z autyzmem. Mogą zapewnić im bezpieczeństwo, skłaniać do zabawy i cały czas towarzyszyć. Przy wyborze rasy należy kierować się tym, która z nich łatwo się uczy, jest przyjazny ludziom, a dodatkowo jest bardzo cierpliwy i opiekuńczy. Do ras, które będą sprzyjać i pomagać choremu dziecku zaliczają się Labladory Retriviery i Golden Retrivery.

Jaki pies dla dziecka alergika?

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na psa, z uwagi na alergię. Niektórzy błędnie myślą, że to sierść uczula, prawdą jest jednak to, że to mikroelementy, które dostają się do oczu. Im pies mniej linieje, tym mniej tych elementów roznosi. Wniosek? Najlepszymi rasami psów dla alergików są te, które mają włosy. Do nich zaliczamy Shih Tzu, który świetnie też się sprawdzi dla dziecka. Są bardzo potulne, lubią głaskanie i pieszczoty. Nie potrzebują też dużo ruchu. Do tej samej grupy zaliczymy sznaucery miniaturowe. Jakich psów nie należy wybierać? Tu powinniśmy uważać na Chihuahue i Yorkshire Terriera. Mimo że mają włosy, mogą być problematyczne dla dzieci. Przez ich mały rozmiar, bardzo łatwo jest im zrobić krzywdę.

Jaki pies dla starszej osoby z dzieckiem?

Osoby starsze często pragną posiadać psa z uwagi na to, że potrzebują towarzystwa. Czworonożny przyjaciel ma wypełnić pustkę w życiu i dostarczyć im towarzystwa. W tym przypadku przede wszystkim trzeba wybierać te rasy, które nie potrzebują dużo ruchu. Starsze osoby nie będą w stanie zapewnić psiakom długich spacerów. Dzieci też nie zawsze będą miały czas na codzienne spacery, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia, kiedy są w szkole. To samo będzie dotyczyło nauki psa. Dzieci niekoniecznie będą umieć nauczyć ich komend i odpowiedniego zachowania, dlatego najlepszym wyborem będą te, które z natury są grzeczne i leniwe.

Ratlerek

Ratlerki profesjonalnie nazywane Pinczerem Miniaturowym, są odważne i inteligentne, posiadają instynkt obronny, dlatego będą świetnymi stróżami dla osób starszych. Problematyczne może okazać się to, że niekiedy są głośne, bo lubią szczekać. Rasa te nie lubi zimowych spacerów, bo szybko robi jej się zimno. Dużym plusem jest również to, że nie są drogie w utrzymaniu, dlatego osoby starsze nie będą musiały przejmować się wydatkami, związanymi z pielęgnacją. Osobom starszym nie poleca się chińskich grzywaczy, ponieważ wymagają częstych spacerów. Małe pieski będą pociechą również dla małych dzieci, nie są na tyle silne, aby ci nie mogli z nimi wychodzić na spacery.

Jaki pies dla rodzin?

Rodziny często pragną mieć zwierzątko, zanim przyjdzie na świat nowy członek rodziny. Zanim jednak się to wydarzy, nie zawsze będą mogły poświęcić psu sporo czasu. Osoby pracujące wyjątkowo mogą mieć z tym problem, bo psy z natury potrzebują dużo towarzystwa. Prawdą jest jednak to, że niektóre rasy można przyzwyczaić do samotności i dostosować je do własnego harmonogramu dnia. Do niezależnych i samodzielnych psów zalicza się rasę Shar Pei. Dodatkowo nie wymagają dużo ruchu, lubią spać i nie mają tendencji do szczekania. Może okazać się to szczególnie w przypadku, kiedy zostają same. Na ogół są przyjacielskie i lubią się przytulać. Nie stanowią zagrożenia dla dzieci, warto jednak zadecydować się na nowego psa, na krótko przed przyjściem na świat dziecka. W późniejszej porze pies może nie zrozumieć, kim jest nowy członek rodziny.

ZOBACZ GALERIĘ:

Jaki pies dla dzieci
Fot. unsplash.com / Casey Horner

Buldożki Francuskie będą odpowiednie dla rodzin z dziećmi, które mieszkają w bloku.

Jaki pies dla dzieci
Fot. unsplash.com / Felipe Bustillo

Mopsy sprawdzą się zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i samotnych emerytów. Bardzo lubią towarzystwo.

Jaki pies dla dzieci
Fot. unsplash.com / Anna Dudková

Owczarki Niemieckie to rasy psów, które będą broniły posesji, ale nie będą agresywne w stosunku do domowników. Są bardzo przywiązane do rodziny.

Jaki pies dla dzieci
Fot. unsplash.com / Caleb Fisher

Golden Retriwery uchodzą za najbardziej cierpliwe i towarzyskie psy. Jeżeli twoje dziecko jest chore na autyzm, zastanów się nad tą rasą psa.

Jaki pies dla dzieci
Fot. usnplash.com / Jaanus Jagomägi

Malamuty, mimo że są podobne do Huskiego, to mają inne charaktery. Przez to, że są bardziej przyjazne, mogą słabo bronić posesji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dni wolne 2019. Kiedy najlepiej zaplanować urlop w 2019?
  2. Miss Universe 2018. Poznajcie najpiękniejszą kobietę świata!
  3. Kate Middleton z rodziną na oficjalnej kartce świątecznej. Książę Louis to prawdziwy słodziak.

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS-ie w Lublinie. Dzieli swoje zainteresowania między muzyką a lifstylem. Jej ulubioną formą rozrywki jest granie jako techno DJ. Za swoje mocne cechy uważa otwartość i towarzyskość. Lubi poznawać nowych ludzi, którzy ją inspirują i dają motywację do zagłębiania w tematy, dotąd jej nieznane.