Jedzenie w polskich szpitalach śmiało określić można jako swojego rodzaju legendę. Zdjęcia, które systematycznie napływają na facebookowy fanpage Posiłki w szpitalach nie napawają optymizmem. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale stawka żywieniowa w większości ośrodków zdrowia wynosi… 5 złotych. Co można wyczarować za tak zawrotne sumy? Sami zobaczcie.

Posiłki w szpitalach to jeden z tych fanpage’y na Facebooku, który cieszy się nieustanną popularnością. Sukces jego twórców jest jak najbardziej zrozumiały. Ludzie z całej Polski nadsyłają zdjęcia, na których zobaczyć możemy jakie jedzenie dostają pacjenci przebywający w polskich szpitalach. Ostrzegamy, że te 6 zdjęć wprawia w osłupienie. Gołym okiem widać, że szpitalna dieta pozostawia wiele do życzenia!

Jedzenie w szpitalach pozostawia wiele do życzenia 

Posiłki serwowane w polskich szpitalach zdążyły obrosnąć już legendą. O ile niektóre placówki mogą pochwalić się całkiem przyzwoitym menu, tak zdecydowana większość wydaje się kpiną. Niestety, nie ma tu miejsca na żarty, podrabianie czy fotomontaż. W mediach społecznościowych regularnie pojawiają się wstrząsające zdjęcia, które w możliwie najlepszy sposób ukazują skalę problemu. Co gorsze, dotyczy on każdego oddziału, zarówno osób dorosłych, jak i dzieci czy przyszłych matek.

Temat jedzenia szpitalnego w sieci wywołał istne poruszenie, a społeczeństwo podzieliło się na dwa walczące miedzy sobą obozy. O ile jedni z nich uważają, że dieta faktycznie powinna lekkostrawna, ale bogata w składniki odżywcze, tak inni trzymają się wersji, że szpital nie jest restauracją, a pacjenci nie trafiają tam, aby kosztować kolejne smakołyki.

ZOBACZ 6 SKANDALICZNYCH ZDJĘĆ

Jedzenie
facebook.com @szpitalnyposilek

Jedzenie dla półrocznego dziecka? Nie ulega wątpliwości, że w tym przypadku na medal sprawdzi się szynka niewiadomego pochodzenia oraz kawałek białego chleba. 

Jedzenie
facebook.com @szpitalnyposilek

Chyba nie trzeba dodawać, że zielone elementy stanowią ozdobę talerza. W rzeczywistości na próżno szukać świeżych owoców czy warzyw. 

Jedzenie
facebook.com @szpitalnyposilek

Na zdrowe i pełnowartościowe śniadanie zaprasza Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu.

Jedzenie
facebook.com @szpitalnyposilek

Nieco spleśniały chlebek powędrował do pacjentki oddziału ginekologii.

Jedzenie
facebook.com @szpitalnyposilek

Czy woda z dodatkiem mrożonej marchewki zasługuje na miano rosołu? Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu twierdzi, że tak. 

Jedzenie
facebook.com @szpitalnyposilek

Tak prezentuje się szpitalne śniadanie dla 5-letniego chłopca. Chrupki kukurydziane oraz pół bochenka chleba.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Nastolatka była szykanowana z powodu wyglądu. Ludzie byli przekonani, że ma chude nogi, prawda okazała się inna
  4. Znaki zodiaku mężczyzn, którzy nigdy się nie ustatkują. 3 zodiaki wiecznych Piotrusiów Panów
  5. Młoda Pola Raksa wyglądała przeuroczo. Zdjęcia nastoletniej aktorki robią wrażenie
  6. Natalia Kukulska w dobitnych słowach o Viki Gabor. 12-latka długo ich nie zapomni

 

Poprzedni artykuł74-letni polski aktor został ojcem. Przy okazji zażartował z Karola Strasburgera
Następny artykułSpektakularna metamorfoza Ewy Wachowicz. Była Miss wygląda teraz jeszcze młodziej
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.