Język polski obfituje w przekleństwa. Jeżeli lubicie ich używać to nie musicie się tego wstydzić. Naukowcy udowodnili, że przeklinanie świadczy o byciu osobą szczerą, otwartą i godną zaufania. Ich odkrycie może rzucić nowe światło na osoby, które często posługują się „łaciną podwórkową”.

Holenderscy naukowcy przeprowadzili badania, które stwierdziły, że osoby używające często wulgaryzmów posiadają wiele pozytywnych cech. Czy język polski rządzi się tymi samymi prawami?

Język polski: przekleństwa

Język polski jest bogaty w przekleństwa, których duża część społeczeństwa z upodobaniem używa. Sondaż CBOS ustalił, że aż ośmiu na dziesięciu Polaków stosuje wulgaryzmy w codziennej mowie. Przekleństwa istnieją w języku od początków cywilizacji, ale często używanie ich jest oceniane negatywnie.

Okazuje się jednak, że stosowanie wulgaryzmów nie musi oznaczać ubogiego słownictwa. Holenderscy naukowcy udowodnili, że osoby, które często przeklinają obdarzone są wieloma pozytywnymi cechami.

język polski
fot. unsplash.com @craftedbygc

Przeklinanie to oznaka pozytywnej osobowości?

Na Uniwersytecie w Maastricht grupa naukowców w składzie Gilad Feldman, Huiwen Lian, Michal Kosinski i David Stillwell ustaliła, że przeklinanie może być sygnałem wielu pozytywnych cech. Badacze poprosili grupę ankietowanych o wymienienie słów najczęściej przez nich używanych, również przekleństw. Następnie grupa ankietowanych 276 osób wypełniła kwestionariusz, w którym odpowiadali na pytania związane z ich osobowością.

Okazało się, że osoby, które często używają wulgaryzmów także rzadziej kłamią. Naukowcy spostrzegli, że przeklinanie może świadczyć o szczerości i być objawem ekspresji

ZOBACZ ZDJĘCIA:

język polski
fot. pixabay.com

Język polski posiada wiele przekleństw.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trzy hot-dogi i kanapka za 500 złotych. W popularnej miejscówce zdzierają z turystów
  2. Znana celebrytka chce dostać pod choinkę rumuńską sierotę. Fani nie mogą uwierzyć
  3. Polska piosenkarka urodziła kilka miesięcy temu. Fani byli zdumieni, nikt o tym nie wiedział
  4. Kuchnia Michała Wiśniewskiego jest boska. Ma w niej niezwykłą kolekcję
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem
Poprzedni artykuł„Kochanka mojego ojca pożałuje. Zniszczyła mi rodzinę, teraz ja zniszczę jej”
Następny artykułBarbara Kwiatkowska-Lass zmarła podczas koncertu w 1995. Urna z jej prochami zaginęła
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.