Już nigdy nie założymy ubrań z sieciówki bez prania. Pracownica jednego ze sklepów ujawniła obrzydliwe praktyki
Pranie ubrań po zakupie jest właściwą praktyką – nigdy nie wiemy bowiem, ile osób przed nami je przymierzało, a także pozwala na usunięcie z materiału chemikaliów używanych do impregnacji materiału podczas niejednokrotnie trwającego miesiące transportu, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Nie wszyscy jednak stosują się do tej zasady.
Dlaczego należy prać ubrania po zakupie?
Choć może się wydawać, że nowe ubrania powinny być czyste, wbrew pozorom wcale tak nie jest. Często znajdują się na nich kurz, drobnoustroje i naskórek innych klientów. Ponadto czasami mogą się na nich znajdować nawet bakterie kałowe. Nie każdy z klientów popularnych sieciówek ma bowiem poprawne nawyki higieniczne.
Jak się jednak okazuje, problemem są nie tylko odwiedzający sklep, ale także jego pracownicy.
Pracownica sklepu zdradziła, czemu koniecznie należy prać ubrania po zakupie
Jedna z tiktokerek posługująca się pseudonimem OctagonGlasses ujawniła kulisy pracy w sklepie odzieżowym. Jak zdradziła, szef jej oddziału wymagał, by pracownicy nosili ubrania z ich firmy, najlepiej z najnowszej kolekcji. Jak powiedziała, większość z jej kolegów i koleżanek nie kupowała w ich sklepie, dlatego aby wykonać polecenie przełożonego zwyczajnie brali ubrania z wieszaków, ściągali metki i nosili je przez całą zmianę, pocąc się. Na koniec pracy przebierali się, przypinali z powrotem metki i odwieszali ubrania z powrotem na ekspozycję.
Jak zaznaczyła tiktokerka, nie we wszystkich sklepach stosowana jest taka praktyka, ale i tak zaapelowała o pranie nowych ubrań przed założeniem.
A co z ubraniami ze sklepów internetowych?
Taka sama zasada odnosi się do odzieży zakupionej w sklepach internetowych – choć może się wydawać, że ich te problemy nie dotyczą, nie trafiają bowiem na sklepowe ekspozycje i nie są przymierzane przez dziesiątki osób – nie mamy takiej pewności.
Innym aspektem są szkodliwe toksyny, które mogą znajdować się na materiałach , szczególnie w przypadku odzieży fast fashion, która zwykle jest produkowana na obszarach przemysłowych o „wątpliwej jakości powietrza”. Aby ochłodzić pomieszczenia otwierane są okna, przez które wpadają zanieczyszczenia i przyklejają się do tkanin. Ponadto przy produkcji ubrań stosuje się wiele chemikaliów, które mogą być niebezpieczne.
Źródło: o2, kobieta.onet.pl