Kobieta zmarła w tragicznych okolicznościach. Jej ciało odnalazł we wtorek instruktor Polskiego Związku Alpinizmu. Jak podaje portal Interia, według ratownika dyżurnego TOPR, taterniczka najprawdopodobniej wspinała się na Kościelec w górach i spadła z dużej wysokości. Nie jest to niestety pierwsza ofiara w Polsce, która dla swojej pasji poświęciła życie.

Kobieta została znaleziona we wtorek przez jednego z instruktorów alpinizmu. Jej ciało leżało na ścieżce taternickiej przeznaczonej dla wspinaczy, a nie na tej, którą podążają zwykli turyści. 

Kobieta spadła z dużej wysokości

O tym, że wspinaczka po górach jest wymagającą i niebezpieczną pasją, wie niemalże każdy. Ci, którzy uskuteczniają taką formę sportu, nie patrzą jednak na negatywy, ponieważ miłość do wysokości jest dla nich najważniejsza. Idealnym przykładem jest, chociażby poruszająca historia polskiego himalaisty Tomasza Mackiewicza, który zginął w 2018 roku. 

Do grona osób, które zginęły przez swoją pasję, dołączyła taterniczka, której ciało znaleziono pod ścianą Kościelca w Tatrach. Jak podaje portal Interia, jej zwłoki zostały przetransportowane do Zakopanego, gdzie będą wyjaśniane okoliczności jej śmierci. Według ratownika TOPR przyczyną był upadek z dużej wysokości z trasy wspinaczkowej, a może nawet rejonu wierzchołka góry. 

  1. Nikt nie dawał im żadnych szans. Małżeństwo z zespołem Downa po 25 latach, niesłychane, jak się zmienili
  2. Szumowski nie miał wyboru. Dopiero teraz ujawnił wszystko, wydał nowe oświadczenie
  3. Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do lekarza. Nie mieści się w głowie, co zrobił z jej brzuchem, nie było innego wyjścia

Zginęli z miłości do szczytów

Młodzi ludzie, którzy kochają to, co robią i żyją z pasji do sportu, nie zwracają uwagi na niebezpieczeństwa, które mogą ich spotkać. Tak było w przypadku youtubera Dominika Sochy, który również zginął w Tatrach w tym roku.

Podczas wspinaczki wystarczy jeden głupi błąd, który może zaważyć na naszym życiu. 21 lutego zginął student medycyny, który pasją zarażał wszystkich swoich obserwatorów na platformie YouTube. Jego siostry w pożegnalnym filmie poinformowały, że góry były jego domem. Zginął, robiąc to, co kocha. 

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

kobieta
Fot. pexels.com/ pixabay

Wspinaczka po górach nie należy do łatwych pasji. 

kobieta
Fot. youtube.com/Tygodnik Podhalański

Kobieta, której ciało znaleziono we wtorek, spadła z dużej wysokości. 

Pożegnanie taternika Dominika Sochy na platformie YouTube. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policja tłumaczy się z mandatów po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Mamy oświadczenie
  2. Szumowski podał termin i rozwiał wątpliwości. Kiedy koniec z maseczkami?
  3. Andrzej Zaucha zginął tragicznie. Wszystko przez zdradę, szczegóły odbierają mowę
  4. Ojciec zrobił swojemu dziecku niewybaczalną rzecz. Dziewczynka już nigdy nie odzyska zdrowia
  5. Idziesz na upragnioną wizytę u fryzjera? Lepiej weź więcej gotówki, możesz dopłacić nawet za prostą usługę
  6. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę

Źródło: fakty.interia.pl

Poprzedni artykułCzy Polska powinna przystąpić do strefy euro? Czy chcielibyście mieć euro zamiast złotego?
Następny artykułDaniel Martyniuk ma kolejne kłopoty? Tym razem rodzice nie wytrzymali
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.