Mikołaj
Lelum.pl

Kolejne porażające doniesienia z Chin. Nie żyje już 12 osób

Tragiczne wieści napłynęły z Chin, media obiegła wiadomość dotycząca powodzi w mieście Zhengzhou. W związku z zaistniałym niebezpieczeństwem ewakuowano ponad 100 tysięcy osób.  
 
Agencja TASS, powołująca się na miejscowe władze, informuje, że 12 osób zginęło w opętanym przez żywioł pociągu metra. Powodem było wdarcie się wody do podziemnych tuneli. 

Tragiczna powódź w Chinach 

Media społecznościowe zostały wypełnione przez zatrważające nagrania, które uwieczniły sytuacje walki z żywiołem. Wedle doniesień dziennika „Xinjingbao” niektóre kobiety i dzieci mdlały. Pasażerowie brodzili w wodzie, a poziom wody tylko wzrastał. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W mieście ewakuowanych zostało ponad 100 tysięcy osób, a w tym około 600 przebywających w szpitalu uniwersyteckim. 

Powódź paraliżuje komunikację w Zhengzhou. Przez brak prądu zatrzymały się pociągi, a także metro. Komunikacja powietrzna również nie pozostaje bez szwanku, odwołano około 300 lotów z miejscowego lotniska. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Niespotykane ulewy w Chinach

Obecna sytuacja nie zdarza się często. Z doniesień miejscowego sztabu kryzysowego, wynika, że podobne sytuacje mają miejsce raz na sto lat, obecne warunki są wprost fatalne. 

W Zhengzhou spadło 617 mm deszczu, jest to prawie roczna średnia. Państwowa telewizja przekazała także informację dotyczącą przerwania zapory na zbiorniku retencyjnym na południe od Zhengzhou.

Źródło: forsal.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kasia Cichopek pokazała brzuszek
  2. Pogrzeb ofiar Jacka Jaworka. Policja ochraniała żałobników
  3. Nie żyje Monika Kowalczyk