Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nowe informacje o zdrowiu księcia Filipa. „Dziś usłyszeliśmy, że jest lekka poprawa”
Karol Osiński
Karol Osiński 04.03.2021 15:25

Nowe informacje o zdrowiu księcia Filipa. „Dziś usłyszeliśmy, że jest lekka poprawa”

Książę Filip
fot. Tim Rooke/REX/EAST NEWS

Do sieci trafiły nowe informacje na temat stanu zdrowia księcia Filipa, który ponad dwa tygodnie temu trafił do szpitala. Okazuje się, że mąż Królowej Elżbiety II musi pozostać jeszcze na kilka dni pod obserwacją, jednak jego stan uległ lekkiej poprawie. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie na temat tego, jak się czuje książę Filip.

Książę Filip trafił do szpitala 17 lutego. Powodem hospitalizacji było pogorszenie się samopoczucia księcia, co przełożyło się na konieczność poddania go pod opiekę lekarską. Od razu wykluczono, że zostało to spowodowane koronawirusem.

Książę Filip stan zdrowia

Jakiś czas temu książę Filip z konieczności musiał zostać przewieziony do innej placówki szpitalnej, ponieważ pojawiły się u niego kłopoty z sercem. Wszyscy w Rodzinie Królewskiej i nie tylko przygotowani byli na najgorsze, a ojca odwiedził w szpitalu książę Karol, który po opuszczeniu murów placówki nie ukrywał emocji.

Wszyscy poddani czekają z niecierpliwością na kolejne informacje w sprawie zdrowia księcia Filipa. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie, które na Twitterze opublikowała stacja BBC. Według przekazywanych informacji mąż Królowej Elżbiety II czuje się już lepiej.

Książę Filip przeszedł udaną operację w związku z wcześniej wykrytą chorobą serca i pozostanie w szpitalu przez kilka dni – poinformowano w komunikacie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Choć może się wydawać, że najgorsze już za księciem, to prawdopodobnie 99-latek zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, a podczas wizyty księcia Karola mieli omawiać przyszłość monarchii. Pozostali członkowie rodziny mieli zjednoczyć się we wspólnej modlitwie.

Księżna Camilla zabrała głos na temat stanu zdrowia księcia Filipa

Księżna Camilla odwiedziła centrum szczepień w południowym Londynie, gdzie odpowiedziała na kilka pytań dziennikarzy. Podała jedną entuzjastyczną informację na temat stanu zdrowia księcia Filip, która wlała w serca Brytyjczyków wiele nadziei i optymizmu:

Dziś usłyszeliśmy, że jest lekka poprawa. To bardzo dobra wiadomośćmówiła księżna Camilla.

Wszyscy trzymają kciuki za powrót męża Królowej Elżbiety II do zdrowia. Wracając do wizyty księcia Karola w szpitalu, w którym przebywa książę Filip, warto dodać, że po wyjściu z placówki następca tronu zalał się łzami.

Informacje o poprawiającym się stanie zdrowia dodały otuchy nie tylko Brytyjczykom, ale także pozostałym mieszkańcom Europy. Mamy nadzieję, że książę Filip, jak najszybciej wróci do zdrowia i będzie mógł dalej sprawować swój urząd.

Zobacz zdjęcie:

Książę Filip

Książę Karol popłakał się po wyjściu z placówki szpitalnej, w której przebywa książę Filip.

Link do artykułu oryginalnego:

Nowe informacje o stanie zdrowia księcia Filipa. Głos zabrała Camilla Parker Bowles

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pudelek.pl, plotek.pl