We wczorajszym spotkaniu Danii z Finlandią w ramach UEFA Euro 2020 doszło do strasznych scen. Najbardziej utalentowany i najpopularniejszy piłkarz duńskiej reprezentacji ostatnich lat, Christian Eriksen stracił przytomność na murawie bez kontaktu z przeciwnikiem. Szybka reanimacja prawdopodobnie uratowała mu życie. Tamtejsza federacja piłkarska wydała oświadczenie, że zawodnik Interu Mediolan odzyskał przytomność i jego stan jest stabilny. Dr Sharma ze szpitala im. św. Jerzego w Londynie, który przez 7 lat współpracował z poszkodowanym przekazał informacje na temat zdrowia jego byłego klienta.

Dr Sharma jest  kardiologiem, który w latach 2013-2020 współpracował z Christianem Eriksenem podczas jego gry w Tottenhamie Hotspur. Specjalista zastanawia się, czy coś zostało przeoczone, ponieważ co roku wyniki piłkarza były znakomite i nie dawały powodów do obaw.

Reanimacja Christiana Eriksena dała oczekiwane efekty

Cała sytuacja wyglądała dramatycznie i wydarzyła się nagle. Piłkarze reprezentacji Danii wykonywali rzut z autu blisko pola karnego Finów, kiedy Christian Eriksen, wystawiający się koledze do podania runął nieprzytomny na ziemię.

Piłkarze natychmiastowo wezwali pomoc ratowników medycznych, jednak cichym bohaterem akcji stał się kapitan reprezentacji Danii Simon Kjaer, który ustawił przyjaciela w pozycji bocznej ustalonej i zadbał, by ten nie zadławił się własnym językiem, po czym uspokajał żonę poszkodowanego piłkarza.

Cały piłkarski świat przez dłuższą chwilę wstrzymał oddech. Na boisku wykonano czynności reanimacyjne, a następnie przewieziono piłkarza karetką do szpitala, gdzie stwierdzono zawał serca. Od tamtej pory wyczekiwano oficjalnego komunikatu na temat zdrowia Eriksena, który po czasie przyniósł ulgę we wszystkich sercach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

– Dzisiaj rano rozmawialiśmy z Christianem Eriksenem, który przesłał pozdrowienia swoim kolegom z drużyny. Jego stan jest stabilny i nadal jest hospitalizowany w celu przeprowadzenia dalszych badań – napisano na oficjalnym Twitterze duńskiej federacji piłkarskiej.

Lekarz Christiana Eriksena zabrał głos

W latach 2013-2020 Christian Eriksen występował w barwach londyńskiego Tottenhamu Hotspur. W ubiegłym roku podpisał kontrakt z włoskim Interem Mediolan. Podczas gry dla pierwszego z wymienionych klubów jego lekarzem kardiologiem był dr Sharma ze szpitala im. św. Jerzego w Londynie.

Specjalista nie wiedział, co miał myśleć o zaistniałem w Kopenhadze sytuacji. W jednym momencie zaczął się zastanawiać, czy coś nie zostało przeoczone, jednak zaznaczył, że wszystkie wyniki badań piłkarza przez 7 lat wychodziły idealnie.

– Od początku jego gry w klubie moim zadaniem było przeprowadzanie badań w każdym sezonie. Więc z pewnością do 2019 roku było dobrze, bez widocznej wady serca. Mogę za to ręczyć, ponieważ wykonywałem testy – podkreśla lekarz.

Mimo pierwotnego przerwania meczu UEFA zdecydowała, że spotkanie zostanie wznowione po dwóch godzinach. Mimo wyraźnej przewagi Duńczycy przegrali z debiutującą na tego typu imprezie Finlandią 0:1.

Zobacz wideo:

Christian Eriksen stracił przytomność podczas meczu z Finlandią. Jego stan jest stabilny.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: polsatnews.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl