Były premier Rzeczypospolitej Polskiej, Leszek Miller opublikował na swoim Facebooku zdjęcia, upamiętniające bardzo przykre zdarzenie, jakim był wypadek helikoptera. Dziadek Moniki Miller brał w nim udział. Jedna z fotografii przedstawia go, leżącego w szpitalu.

Do zdarzenia doszło 18 lat temu nieopodal Piaseczna pod Warszawą. Były premier wracał z Lubina, gdzie uczestniczył w górniczej Barbórce. Podstawowe fakty wymienił w zamieszczonym poście.

Leszek Miller wspomniał katastrofę pod Piasecznem

To zdarzenie można kolokwialnie nazwać szczęściem w nieszczęściu. W katastrofie helikoptera MI-8 należącego do Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego uczestniczyło aż 15 osób, z czego 11 to byli pasażerowie, a 4 członkowie załogi.

W zdarzeniu na szczęście nikt nie zginął, jednak sam premier doznał poważnego uszkodzenia dwóch kręgów piersiowych. Wczoraj na swoim Facebooku zamieścił zdjęcia, wspominające te fatalne okoliczności.

18 lat temu o godz. 18.30 helikopter Mi 8, którym wracałem z Lubina, gdzie wraz z delegacją rządową uczestniczyłem w górniczej Barbórce rozbił się pod Piasecznem. Tylko dzięki mistrzostwu mjr. Marka Miłosza wszyscy obecni na pokładzie przeżyli. Dziś jak zwykle toast za życie – napisał na Facebooku Leszek Miller.

Wszystko wydarzyło się ok. 14 km od lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas przygotowywania maszyny do lądowania doszło do awarii, która miała być związana z oblodzeniem silników. Co ciekawe, przed wylotem sprzęt przechodził kontrole techniczne, które nie wykazały żadnych wad.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Biedronka już ogłosiła. Jutro pojawi się ekskluzywny produkt, na który polują miliony
2. Widzowie zastygli w bezruchu. Niebywałe, co w „Pytaniu na śniadanie” zrobiła zwyciężczyni „The Voice”
3. Burza w sieci po tym, co stało się na wizji podczas finału „The Voice of Poland”

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl