Obstawianie numerów w Lotto zawsze wiązało się z pewną dozą szaleństwa i nieprzewidywalności. Wielkie nagrody pieniężne większości Polaków nie zdarzyły się nigdy, ale trafienie choćby „trójki” w „Lotka” to było coś. Statystka zrobiła swoje i wiemy, jakie liczby wypadają najczęściej.

Być może warto skorzystać z nich przy okazji następnych losowań? Kto wie, może szczęście się uśmiechnie?

Wiemy, jakie liczby wypadają najczęściej w Lotto. Statystyka jest nieubłagana

Lotto to ulubiona gra losowa Polaków. Totalizator Sportowy zarabia na niej krocie i przekazuje je na działania polskiego sportu. Obywatele chętnie korzystają z tej możliwości i obstawiają liczby nawet kilka razu w tygodniu. 

Trafienie „szóstki” w Lotto jest niemal niemożliwe według statystyk. Szansa jest tak niewielka, że często porównuje się ją z możliwością śmierci od nadlatującego meteorytu. 

W tym wypadku wynosi ona 1 do 13 983 816. Mimo tego Polacy twierdzą, że warto próbować. Lotto jest zabawą dość tanią i raczej nieszkodliwą. Ogólnopolski hazard służy wszak czemuś dobremu – wspomaganiu sportu. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Odkąd jednak Lotto weszło na rynek europejski, sprawy mocno się skomplikowały – pojawiły się większe nagrody w europejskiej loterii, ale zmniejszyły się również szanse. Co zrobić, by je podwyższyć? Spojrzeć jeszcze raz na statystykę. 

Która liczba najbardziej szczęśliwa? Jest dość niepozorna

Okazuje się, że najszczęśliwszą liczbą jak dotąd jest 38. Wystąpiło dotychczas aż 243 razy w ciągu wszystkich losowań. Na drugim miejscu znalazła się 6 – 238 wystąpień. Podium domyka 46 z 230 wystąpieniami. 

Na przestrzeni ostatnich 10 lat świetnie losowały się również 4, 27 i 13, każda z nich miała kolejno 227, 224 i 223 wystąpienia. 

Kolejne liczby, które wciąż mają powyżej 200 wystąpień w ciągu ostatnich lat to kolejno 28, 34, 3, 42, 25, 14, 20 i 49

Być może wśród tych znalazła się Wasza szczęśliwa liczba lub taka, którą mieliście kiedyś na kuponie. Warto ufać statystyce. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [papilot.pl]

Poprzedni artykułLidl i Biedronka wycofały dwa często spożywane produkty. Sprawdź, czy nie masz ich w domu
Następny artykułNie żyje Marta Konkol. Od kilku miesięcy cała Polska walczyła o jej życie