Ludzie uciekali w popłochu przed żywiołem, który zaatakował znienacka. Niestety, nie było możliwości ratowania dorobków życia, czy jakichkolwiek innych dóbr materialnych, nagle w środku nocy została ogłoszona przymusowa ewakuacja. Dramatyczne informacje przekazał Polsat.

Żywioł zaatakował kilka miast. Sytuacja zrobiła się poważna w środku nocy, gdy wszyscy spali. Natychmiast podjęto decyzję o ewakuacji. Auta zakorkowały autostradę będącą trasą ucieczki z miejsca niebezpiecznych zdarzeń. Ludzie nie mieli wiele czasu.

Ludzie uciekali w popłochu – ogromne pożary

Ogromne pożary pojawiły się w Kalifornii na wschodzie Stanów Zjednoczonych. Temperatura w niektórych miejscach stanu osiągnęła nawet 52 stopnie Celsjusza. Wielkie miasto San Francisco zostało z trzech stron otoczone ogniem, nad pożarami nie mogły zapanować liczne zastępy straży pożarnej.

Gdy ogień podszedł pod miasto Sacramento leżące tuż obok San Francisco i zaczęły płonąć pierwsze budynki mieszkalne, podjęto decyzje o ewakuacji. Tysiące osób musiały natychmiast opuścić swoje domy, by wyjechać ze strefy zagrożenia. Z tego powodu powstał ogromny korek na autostradzie międzystanowej, na szczęście udało się go na czas rozładować.

  1. Trwa walka o życie. Na miejscu działa policja i służby ratunkowe. Dramat w Polsce
  2. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. „Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy”

Katastrofa w trakcie gaszenia pożarów

Podczas gaszenia pożarów doszło do wypadku. Jeden z helikopterów gaśniczych roztrzaskał się w trakcie akcji ratunkowej, jak podaje polsatnews.pl pilot poniósł śmierć na miejscu.

Oficjalnie gubernator stanu Kalifornia Gavin Newsom podał, że przyczyną pożaru są bardzo wysokie temperatury, osiągające nawet 48 stopni Celsjusza. W Dolinie Śmierci, najgorętszym miejscu Stanów Zjednoczonych i jednym z najgorętszych na świecie zanotowano w to lato aż 52 stopnie Celsjusza. Dolina Śmierci należy do najgorętszych miejsc na świecie, a stan Kalifornia co roku mierzy się z konsekwencjami pustynnego klimatu.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Byli razem 24 lata. Teraz była żona Kurskiego ujawnia wszystko, dramat za zamkniętymi drzwiami
  2. Jacek Kurski posunął się do strasznego czynu. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów
  3. Aleksandra Kwaśniewska wdzięczy się nad wodą. Fani oniemieli na jej widok w bikini „Jaka fajna foczka”
  4. Kobieta znalazła rachunek sprzed trzech lat. Kiedy go porównała z obecnymi cenami, aż osłupiała
  5. Wielki szum wokół Małgorzaty Foremniak. W sieci pojawiła się fala przedziwnych zdjęć, co się z nią dzieje?
  6. Niesamowite, pan Janusz zbiera po kilkaset sztuk grzybów w jednym miejscu. Teraz zdradził swoje sekretne tricki, każdy grzybiarz powinien je znać

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl